Rocket League PS Plus Xbox Live Gold

Rywal dla Rocket League w drodze? 2K pracuje nad „Gravity Goal”

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Rocket League to gra, która znalazła swoją niszę w postaci fanów sportów motoryzacyjnych oraz tych, w których wykorzystuje się piłkę. Tytuł działa na rynku od 2015 roku i na przestrzeni już siedmiu lat zgromadził przy sobie ogromną ilość graczy. Sukcesu Psyonix najwidoczniej pozazdrościło 2K!

Gravity Goal zagrozi pozycji Rocket League?

Gravity Goal zagrozi pozycji Rocket League?

Zgodnie z doniesieniami Toma Hendersona 2K pracuje nad grą zatytułowaną Gravity Goal. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dziennikarz w branży jest uznawany za jedno z lepszych źródeł informacji, a w przeszłości niejednokrotnie publikował różne przecieki dotyczące ruchów największych producentów gier wideo. Wracając już do samego projektu — ma to być przede wszystkim konkurencja dla największej produkcji Psyonix, czyli Rocket League.

Zobacz też: Poznaliśmy gry, które trafią do PS Plus w maju – przeciek!

W przypadku gry wypuszczonej na rynek w 2015 roku gracze mają możliwość rywalizowania na różnych boiskach za pomocą małych samochodów. Mecze możemy rozgrywać na podstawie różnych realnych konkurencji sportowych, ale najpopularniejszym i zarazem flagowym trybem jest piłka nożna. Projekt zatytułowany Gravity Goal miałby opierać się na bardzo podobnych mechanizmach. W przypadku gry od 2K zmieniłyby się jednak pojazdy, którymi steruje gracz. Nie byłby to już fikuśne samochody, ale potężne motocykle przypominające te, które mogliśmy zobaczyć w filmie Tron.

Rozgrywka miałby opierać się na meczach w formatach 1vs1, 2vs2 oraz 3vs3. Do dyspozycji gracze mają dostać także specjalne pociski, którymi można atakować przeciwników w celu spowolnienia jazdy. Oczywiście głównym celem gry jest wbicie piłki do bramki drugiej drużyny. Pojedynki na arenie przypominającej boisko piłkarskie mają charakteryzować się nieustaną akcją oraz spektakularnością.

Aktualnie Gravity Goal znajduje się w fazie zamkniętego testów, ale bardzo możliwe, że gra zostanie oficjalnie zapowiedziana w najbliższych miesiącach. Istnieje duża szansa, że konkurent Rocket League również będzie oparty na modelu free-to-play. Oznacza to, że grę będziemy mogli pobrać bez żadnych opłat. Mimo tego, że Gravity Goal jeszcze nie zostało potwierdzone rywalizacja na linii 2K-Psyonix już teraz zapowiada się naprawdę interesująco.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy