Call of Duty traci graczy z niesamowitą regularnością

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Seria gier Call of Duty to jedna z najpopularniejszych „strzelanek” w historii branży. Niestety cykl w ostatnim czasie przeżywa gorsze dni, czego niezbitym dowodem jest raport, który niedawno trafił do sieci. Według jego zawartości seria konsekwentnie traci miliony użytkowników.

Call of Duty zanotowało utratę 50 milionów graczy

Call of Duty zanotowało utratę 50 milionów graczy

Dla wielu z nas seria Call of Duty nierozerwalnie kojarzy się z symbolem jakości oraz także pięknymi wspomnieniami. Cykl, który zapoczątkowało Activision w 2003 roku, przez niemalże dwie dekady serwował kolejne świetne strzelanki fabularne. Jak jednak wiemy, nic nie trwa wiecznie. Gorszy czas dopadł także twórców Call of Duty, co możemy zaobserwować za pośrednictwem raportu inwestorskiego opublikowanego przez Activision.

Call of Duty zanotowało utratę 50 milionów graczy
Fragment raportu (źródło PC Gamer)

Jak widzimy na powyższym screenie, w ciągu roku liczba aktywnych graczy Call of Duty (rubryka Activision) spadła o okrągłe 50 milionów osób, czyli 33 procent. Tak ogromna utrata zainteresowania grami z serii przede wszystkim ma związek z oziębłym przyjęciem Call of Duty: Vanguard, które zdecydowanie nie sprzedało się tak, jak życzyliby sobie tego twórcy. Zasłużony cykl przy „życiu” trzyma jeszcze wydane w 2020 roku Call of Duty: Warzone. Niemniej wciąż popularny battle royale również konsekwentnie traci na popularności ze względu na liczne niedociągnięcia producentów oraz słabe wsparcie.

Zobacz też: Chcieliście zobaczyć Super Mario na wielkim ekranie? Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać

Wydaje się, że Activision zaobserwowało kłopoty swojego największego produktu i już wkrótce rozpocznie aktywne prace nad tym, żeby przywrócić go do użyteczności. Infinity Ward działa nad produkcją dwóch nowych odsłon serii, które miałby pojawić się na rynku w tym oraz następnym roku. Według najnowszych informacji opracowywane aktualnie projekty to druga część Warzone oraz kontynuacja Modern Warfare z 2019 roku. Aktualnie wszyscy fani cyklu trzymają kciuki, żeby fatalna passa Activision w końcu się przerwała, a czarne chmury zebrane nad wydawcą przewiały dobre recenzje nowych tytułów.

Źródło: PC Gamer & Activision Blizzard

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy