Valheim z 10 milionami sprzedanych kopii! Popularność gry wciąż rośnie

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Valheim to jeden z najgłośniejszych hitów 2021 roku. Gra wydana w lutym zeszłego roku w lekko ponad 14 miesięcy zgromadziła wokół siebie społeczność liczącą ponad 10 milionów osób!

Valheim sprzedał 10 milionów kopii!

Valheim sprzedał 10 milionów kopii!

Dzisiaj niekwestionowany hit Steama — Valheim osiągnął pułap 10 milionów sprzedanych egzemplarzy gry. O kolejnym kamieniu milowym dotyczącym brutalnego survivalu dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnego profilu na Twitterze. Warto zaznaczyć, że odpowiedzialne za produkcję gry studio Iron Gate wciąż utrzymuje Valheim w trybie „wczesnego dostępu”. Tytuł jest dostępny na platformie Steam za cenę 71,99 złotych.

Zobacz też: Piekielne dziecko raczkuje na HBO Max – nowość na platformie nie dla wszystkich

Dla osób niezaznajomionych z Valheim należy przytoczyć, że jest to gra utrzymana w gatunku survivali. Celem gracza jest więc przetrwanie w mitologicznym nordyckim świecie, gdzie niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Ważnym aspektem produkcji od Iron Gate jest także kooperacja z innymi graczami oraz system craftingu. W nieco ponad 14 miesięcy Valheim zgromadził na platformie Steam blisko 300 tysięcy recenzji, z czego zdecydowana większość jest pozytywna. Sukcesu gry nie omieszkał skomentować Richard Svensson — dyrektor generalny w Iron Gate.

Nigdy nie wyobrazilibyśmy sobie, że Valheim może stać się tak wielką produkcją — nawet w naszym najśmielszych marzeniach! Cały ten rok minął zdecydowanie szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. Nasz zespół poszerzył się dwukrotnie, gdy tylko zauważyliśmy, że w Valheim grają miliony osób na całym świecie. Nasze ambicje nigdy nie były większe, w związku z tym rozwój Mistlands trwa w najlepsze. Już teraz nie możemy doczekać się momentu, gdy wprowadzimy do gry kolejne nowości.

Richard Svensson

Na koniec warto zaznaczyć, że wciąż nie dowiedzieliśmy się, kiedy tytuł autorstwa Iron Gate wyjdzie z fazy „wczesnego dostępu”. Niemniej jak możemy zauważyć po liczbach, które generuje Valheim teoretycznie niedokończone produkty także mogą nieść ze sobą ogromne zarobki i pozytywne recenzje. Szczególnie widoczne jest to w branży tak specyficznej jak przemysł gier wideo.

Źródło: PC Gamer

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy