PlayStation Plus Premium

PlayStation Plus Premium także w Polsce! W końcu dostaniemy gry w streamingu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

PlayStation Plus Premium pojawi się także w Polsce. Sony ogłosiło właśnie, że nowa wersja ich subskrypcji zadebiutuje na nowych rynkach, wśród których znajduje się także nasz kraj. To dość niespodziewana decyzja, ponieważ w chwili ogłaszania PlayStation Plus w nowej wersji nic nie zapowiadało tego, że Polska także dostanie najbardziej rozbudowaną wersję subskrypcji.

PlayStation Plus Premium w Polsce – premiera już w czerwcu

PlayStation Plus Premium

Dlaczego obecność wersji PlayStation Plus Premium w Polsce to duże wydarzenie? Dlatego, że ta opcja subskrypcji pozwoli na ogrywanie gier w chmurze czy na PC, czyli na zasadzie PS Now, które w Polsce dostępne nie jest. Będzie można wtedy korzystać z katalogu gier począwszy od pierwszego PlayStation aż do najnowszej generacji. Łącznie ma to być około 700 tytułów, choć ich listy jeszcze nie poznaliśmy. Za to dowiedzieliśmy się, że w Polsce nowa usługa dostępna będzie od 22 czerwca. Wcześniej usługa zadebiutuje w Ameryce czy Japonii. Bliżej tego terminu powinniśmy poznać też ceny w Polsce. Dla przypomnienia, tak prezentują się nowe wersje subskrypcji PlayStation Plus.

Zobacz też: Czy w grach pojawią się… reklamy? Wygląda na to, że Sony i Microsoft mają takie plany.

PlayStation Plus Essential

 • Dwie gry do pobrania w miesiącu / ekskluzywne zniżki / Przechowywanie zapisu gier w chmurze / Dostęp do rozgrywki wieloosobowej
 • To praktycznie to samo, co obecnie PlayStation Plus – ceny mają pozostać bez zmian, czyli w Polsce 240 złotych rocznie / 100 złotych za trzy miesiące / 37 złotych miesięcznie

PlayStation Plus Extra

 • Benefity z PlayStation Plus Essential
 • Udostępniony zostanie katalog około 400 gier z PlayStation 4 oraz PlayStation 5, a w tym największe hity od PlayStation Studios i partnerów. Dojdzie także możliwość pobierania dodatków do tych gier.
 • Cena: €13,99 miesięcznie (około 65 zł) / €39,99 kwartalnie (około 185 zł) / €99,99 rocznie (około 465 zł)

PlayStation Plus Premium

 • Benefity z PlayStation Plus Essential oraz PlayStation Plus Extra.
 • Dodane zostanie około 340 gier:
  • Gry na PS3 dostępne za pośrednictwem strumieniowego przesyłania w chmurze
  • Katalog klasycznych gier z PlayStation, PlayStation 2 oraz PSP – dostępne w chmurze oraz do pobrania
  • Oferuje dostęp do strumieniowego przesyłania w chmurze oryginalnych gier z PlayStation, PS2, PSP i PS4 oferowanych na poziomach Ekstra i Premium na rynkach, na których PlayStation Now jest obecnie dostępne. Klienci mogą strumieniować gry za pomocą konsol PS4 i PS5 oraz komputerów PC.
 • Cena: €16,99 miesięcznie / €49,99 kwartalnie / €119,99 rocznie

Źródło: Sony PlayStation Blog

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy