Tryb battle royal trafia nawet do… Rocket League!

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Tego chyba mało kto się spodziewał! Rocket League, czyli popularna gra łącząca element samochodowy z piłką nożną ogłosiła powstanie nowego trybu. Zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że będzie to stuprocentowa „naparzanka” w stylu battle royal.

Rocket League idzie na całego – oto nowy tryb gry!

Rocket League idzie na całego - oto nowy tryb gry!

Psyonix, czyli producent popularnej gry free-to-play Rocket League poinformował o tym, że do jego najpopularniejszego tytułu wkrótce trafi nowy tryb rozgrywki. „Knockout Bash” zaoferuje graczom zabawę, która polega na eliminowania z pola bitwy kolejnych przeciwników, którymi będą inni użytkownicy. Zasady nowego trybu gry są niczym innym jak niesamowicie popularnym w ostatnich latach battle royal. Poniżej znajdziecie film, który w pełni prezentuje „Knockout Bash”.

Zobacz też: F1 22 zapowiedziane – czego spodziewamy się po „nowej erze” gier Formuły 1?

Nowy tryb gry trafi do Rocket League już 27 kwietnia i będzie dostępny aż do 10 maja. Zasady rozgrywki są niezwykle proste, ale także bardzo emocjonujące. Na specjalnie zaprojektowanej arenie znajdować się będzie ośmiu graczy, którzy za pomocą ataków, bloków i chwytów muszą wyrzucić przeciwnika z pola gry. Wraz z upływającym czasem „bezpieczna strefa” będzie się kurczyć, powodując zagęszczenie akcji. Ważnym elementem rozgrywki będzie także sama arena, która posiada liczne pułapki oraz elementy, które mogą pomagać w eliminowaniu przeciwników.

Jeśli dany gracz zostanie „zabity” trzykrotnie na stałe opuści on arenę i będzie mógł jedynie obserwować rozgrywkę z boku. Jeśli po sześciu minutach gry wciąż nie dojdzie do rozstrzygnięcia, każda ze specjalnych umiejętności zostanie wzmocniona, co bezpośrednio przełoży się na szybsze zakończenie meczu. W skład wspominanych umiejętności specjalnych wchodzą: ogłuszenie, namierzanie, potrójny skok, uniki, skok pionowy oraz doładowanie.

Twórcy Rocket League tryb „Knockout Bash” wyposażyli w trzy mapy, które nazywają się Calavera, Carbon oraz Quadron. Każda z aren posiada unikatowe rozwiązania i pułapki. Warto zaznaczyć, że fani gry bardzo ciepło przyjęli nowy pomysł Psyonix, który sprawia, że do tytułu utrzymanego w tematyce samochodowej całkowicie niespodziewanie trafia ukochany przez wielu tryb battle royal.

Źródło: Rocket League

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy