To się nazywa personalizacja! Saints Row prezentuje nowy system tworzenia postaci

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Gra Saints Row to piąta odsłona cyklu o tej samej nazwie. Tytuł ma być także poniekąd rebootem całej serii. Studio Volition, które stoi za produkcją gry zaprezentowało ostatnio całkiem nowy system personalizacji postaci, który prezentuje się po prostu nieziemsko.

Saints Row wymyślną personalizacją stoi

Saints Row personalizacją stoi

Seria Saints Row przyzwyczaiła nas do swoich różnych prześmiewczych i często najzwyczajniej w świecie „pokręconych” elementów. Najnowsza gra z serii, która pojawi się na rynku dokładnie 23 sierpnia 2022 roku, ma być świeżym otwarciem zasłużonego cyklu. Rozgrywka zabierze nas do fikcyjnego miasta Santo Ileso, gdzie przyjrzymy się początkom tytułowego gangu. Oznacza to, że nowe Saints Row będzie tak naprawdę prequelem całego cyklu, w skład którego wchodzą cztery gry oraz jeden samodzielny dodatek (Saints Row: Gat out of Hell).

Przechodząc już do głównego tematu tego tekstu — studio Volition za pośrednictwem platformy YouTube zaprezentowało system personalizacji, który pojawi się w najnowszym Saints Row. Oczywiście nie byłoby w tym nic spektakularnego gdyby nie fakt, że jest on niesamowicie rozwinięty i szczegółowy. Gra pozwoli nam na dokładne edytowanie „szefa” gangu, w którego się wcielamy oraz także samochodów i innych pojazdów, które pojawią się w Santo Ileso. Zapowiedziany system możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Zobacz też: Można się wystraszyć, czyli porcja darmowych gier od Epic Games Store

Jak sami widzicie Saints Row stawia na „wyrażanie siebie”. Owocem tej idei jest możliwość dostosowywania niemalże każdego elementu garderoby oraz ciała głównego bohatera. Kolor skóry, płeć, opalenizna, blizny, tatuaże czy też ewentualne schorzenia — wszystko to możemy dostosować w szerokim wachlarzu opcji. Dodatkowo nasza postać będzie mogła posługiwać się jednym z ośmiu dostępnych głosów.

Oczywiście twórcy Saints Row nie byliby sobą gdyby nie wprowadzili do swojego produktu kilku prześmiewczych oraz sprośnych elementów. W tym przypadku mowa o narządach płciowych, które będziemy mogli edytować oraz ewentualnie zasłaniać specjalnymi emotikonami. Oczywiście pełna swoboda i nagość też jest jedną z opcji oferowanych przez Volition.

Przechodząc do kolejnego punktu personalizacji pora przyjrzeć się samochodom. Gdyby ktoś pokazał mi opcje edytowania pojazdów w Saints Row i zapytał „jaka to gra?” zdecydowanie musiałbym się chwilę zastanowić. Najprawdopodobniej moje myśli skierowałyby się w stronę gatunku gier wyścigowych. Nic bardziej mylnego! Do naszych rąk trafi opcja personalizowania nie tylko koloru pojazdu, ale także takich elementów jak spoilery, zderzaki, reflektory, klaksony, wysokość zawieszenia czy też opony i felgi.

Co ciekawe w Saints Row będziemy mogli swobodnie edytować broń, którą się posługujemy oraz także siedzibę naszego gangu. W pierwszym przypadku w grę wchodzą różne (często abstrakcyjne) skórki. Dla przykładu nasz karabin może przybrać formę futerału na gitarę, kuli ortopedycznej czy starożytnej kuszy. Na koniec pozostaje nam jeszcze opcja edytowania całych struktur tytułowego gangu. Siedzibą „Świętych” będzie opuszczony kościół, który będziemy mogli dostosować do własnych potrzeb.

Nowe Saints Row — pozostałe informacje

Saints Row personalizacją stoi

Możliwości personalizowania dosłownie każdego elementu rozgrywki sprawiają, że Saints Row staje się jednym z gorętszych tytułów tego lata. Świeże podejście do zasłużonej serii może sprawić, że najnowsza gra z cyklu doścignie trzecią odsłonę, która powszechnie jest uznawana za tą najlepszą. Tak jak wspomniałem wyżej Saints Row na rynek trafi 23 sierpnia 2022 roku. Gra pojawi się w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Dla osób niezaznajomionych z serią warto wspomnieć, że Saints Row od lat stanowi swego rodzaju konkurencję dla cyklu Grand Theft Auto. Obie serie opierają się na tych samych schematach oraz rozwiązaniach. Najnowsze Saints Row, które ma być rebootem serii, powstaje 16 lat po oficjalnym debiucie pierwowzoru. Cechą charakterystyczną gier od studia Volition jest ich karykaturalność i komiksowość, prześmiewcze gagi oraz luźne podejście do fabuły.

Oczywiście wszyscy weterani serii są przyzwyczajeni do licznych żartów o genitaliach czy też zjawisk nadprzyrodzonych. Mimo tak specyficznej charakterystyki Saints Row na przestrzeni kilkunastu lat zebrało grono wiernych fanów, którzy już wręcz nie mogą doczekać się wydania najnowszej gry z serii. Zwiastun, który pojawił się wczoraj w sieci, jedynie podsycił nastroje panujące w społeczności sympatyków gangu „Świętych”. Cóż teraz pozostaje im czekać na sierpniową premierę!

Źródło: YouTube

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy