Gwiezdne Wojny z nową grą — za produkcję odpowiedzialna Amy Hennig

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Gwiezdne Wojny po raz kolejny poszerzy swoje uniwersum. Tym razem chodzi o grę, która właśnie jest w trakcie opracowywania. Ze sterami całego projektu zasiądzie legendarna już Amy Hennig, która jest odpowiedzialna między innymi za Uncharted.

Amy Hennig poprowadzi „nowe Gwiezdne Wojny”

Amy Hennig poprowadzi "nowe Gwiezdne Wojny"

Dziś dowiedzieliśmy się, że Skydance New Media rozpoczęło współpracę z Lucasfilm Games. Celem świeżo zawartego partnerstwa jest stworzenie nowej gry przygodowej z uniwersum Gwiezdnych Wojen opartej na oryginalnej historii. Wydaje się jednak, że najważniejszą kwestią jest ogłoszenie przez obie strony tego, kto będzie odpowiedzialny za nadchodzącą produkcję.

Zobacz też: Edycja na Twitterze nie nadaje się do manipulacji – bardzo rozsądne podejście do nowej funkcji

Tak więc będzie to Amy Hennig, która w branży gier wideo dorobiła się statusu ikony. 57-letnia kobieta podczas prac będzie dyrygować całym zespołem programistów, którzy mają ogromne doświadczenie w tworzeniu gier AAA. Hennig na co dzień zajmuje się pisaniem scenariuszy i reżyserowaniem, a w swoim CV może pochwalić się opracowaniem takich tytułów jak Uncharted (trzy pierwszcze części), Battlefield Hardline czy Michael Jordan: Chaos in the Windy City. Kobieta tuż po ogłoszeniu współpracy pomiędzy Skydance New Media a Lucasfilm Games powiedziała:

Często opowiadałam, jak oglądanie Gwiezdnych Wojen w 1977 roku nieodwracalnie zmieniło mój dwunastoletni mózg, ale także podejście do kreatywności. Jestem dumna, że ponownie nawiązuje współpracę z Lucasfilm Games, oraz że mogę opowiedzieć interaktywną historię dziejącą się w świecie, który niezmiernie kocham.

Amy Hennig

Niestety wraz z tymi informacjami nie poznaliśmy żadnych innych szczegółów dotyczących opracowywanej gry. Na ten moment fani Gwiezdnego uniwersum muszą zadowolić się gatunkiem produkcji oraz tym, że pracuje nad nim grupa naprawdę renomowanych i doświadczonych deweloperów. Warto wspomnieć, że nie jest to jedyna głośna współpraca Skydance New Media. Pod koniec 2021 roku studio podpisało umowę z Marvelem, na mocy której producent zobowiązał się do stworzenia gry opierającej się na całym MCU.

Źródło: Star Wars

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy