Wiedźmin 3 CD Projekt RED Rosja

Next-genowy Wiedźmin 3 zalicza kolejne opóźnienie!

Borys Francuz Borys Francuz Gry

CD Projekt Red poinformowało, że wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 pojawi się z opóźnieniem. Ile przyjdzie nam czekać na przygody Geralta w odświeżonej, szybszej i lepszej odsłonie?

Wiedźmin 3 wjedzie na next-geny z opóźnieniem

Wiedźmin 3 wjedzie na next-geny z opóźnieniem

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował w maju 2015 roku w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Po siedmiu latach fani wiedźmińskiego uniwersum oczekują portu gry na konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Niestety CD Projekt Red poinformowało nas dzisiaj, że next-genowa wersja Wiedźmina 3 trafi na rynek z opóźnieniem. Oto cały komunikat zamieszczony na Twitterze przez polskie studio:

Podjęliśmy decyzję, że to nasz wewnętrzny zespół deweloperów pokieruje pozostałymi pracami dotyczącymi next-genowej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W tym momencie zajmujemy się ocenianiem zakresu prac, które trzeba wykonać i w związku z tym musimy przełożyć premierę z drugiego kwartału tego roku na inny termin. Gdy tylko będzie to możliwe, poinformujemy o aktualizacjach. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Zobacz też: Najciekawsze filmy, które powstały na podstawie gier — musisz je zobaczyć!

Opóźnienie najprawdopodobniej jest bezpośrednio powiązane z zawieszeniem współpracy na linii CD Projekt Red-Saber Interactive. Amerykański producent posiada swój oddział w rosyjskim Sankt Petersburgu i to właśnie ta placówka miała współpracować z Polakami przy tworzeniu ulepszonego Wiedźmina 3.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze przesunięcie daty debiutu next-genowej wersji trzeciej części Wiedźmina. Tytuł w odsłonie na konsole nowej generacji miał pojawić się pierwotnie jeszcze w 2021 roku. CD Projekt Red jakiś czas temu zdecydowało się na przesunięcie terminu na drugi kwartał tego roku, a ostatecznie przygody Geralta w odświeżonej wersji przyjdzie nam podziwiać jeszcze później. Niestety na ten moment ani CD Projekt Red, ani żadne źródła powiązane z polskim studiem nie podały informacji, kiedy możemy spodziewać się upragnionej premiery Wiedźmina 3 na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy