Dyskryminacja w Sony

Sony zainwestowało w Epic Games miliard dolarów!

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Sony zdecydowało się na kolejne opróżnienie portfela. Tym razem japońska firma zainwestowała miliard dolarów w Epic Games. Celem tego zabiegu jest „wspólne budowanie rozrywkowego metawersum”.

Epic Games zasiliło swój budżet o okrągły miliard dolarów dzięki Sony

Epic Games zasiliło swój budżet o okrągły miliard dolarów dzięki Sony

O całej transakcji dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Epic Games. Dziś pojawił się tam specjalny komunikat, w którym możemy przeczytać o ruchach finansowych dotyczących kalifornijskiej firmy. Łącznie na konto twórcy Fortnite trafiły dwa miliardy dolarów. Pierwszy miliard pochodzi od Sony natomiast drugi od KIRKBI, czyli właściciela grupy LEGO.

Zobacz też: Konami bierze na klatę błędy eFootball 2022 – „traktujemy krytykę bardzo poważnie”

Tak ogromne inwestycje mają na celu rozbudowanie metawersum, o którym mogliśmy usłyszeć przy okazji ogłoszenia współpracy na linii Epic Games-LEGO. Co ciekawe w przypadku Sony jest to już kolejne „wpompowanie” pieniędzy w kalifornijską firmę. Dokładnie 1 kwietnia 2021 roku twórca konsoli PlayStation zainwestował pierwszy miliard dolarów w Epic Games. O dzisiejszym nawiązaniu współpracy wypowiedziały się zainteresowane strony.

Epic Games zajmuje się produkowaniem grywalnych i kreatywnych doświadczeń płynących z gier oraz wspiera dużych i małych twórców. Pewna porcja naszych inwestycji skupia się na kierunkach, według których będzie funkcjonować przyszły świat należący do nas oraz naszych dzieci. Zainwestowanie pieniędzy w Epic Games sprawi, że bardziej zaangażujemy się w cyfrową rozgrywkę gier wideo oraz będziemy wspierać długoterminowy rozwój, który skupia się na metawersum.

Søren Thorup Sørensen, dyrektor generalny KIRKBI

Będąc firmą, która zajmuje się kreatywną rozrywką, cieszymy się, że inwestujemy w Epic Games, aby zgłębić nasze relacje w dziedzinie metawersum, czyli miejsca przeznaczonego dla twórców i użytkowników. Dodatkowo wiemy, że stworzony przez firmę silnik (Unreal Engine 5) połączony z technologiami od Sony zwiększy rozwój nowych cyfrowych doświadczeń.

Kenichiro Yoshida, dyrektor generalny Sony Group Corporation

Gdy próbujemy na nowo zdefiniować przyszłość rozrywki i gier potrzebujemy do tego partnerów, którzy podzielają naszą wizję. Znaleźliśmy takie partnerstwo w postaci Sony i KIRKBI.

Tim Sweeney, założyciel Epic Games

Źródło: Epic Games

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy