Konami bierze na klatę błędy eFootball 2022 – „traktujemy krytykę bardzo poważnie”

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was, że wkrótce pojawi się nowa aktualizacja do gry eFootball 2022. Tytuł jest wyszydzany praktycznie od dnia premiery, jednak Konami stara się jak może, żeby naprawić swoje błędy i otwarcie przyznaje się do ogromnej gafy.

Konami stworzyło potwora, ale przynajmniej się do tego przyznaje

Konami stworzyło potwora, ale przynajmniej się do tego przyznaje

Pomimo tego, że eFootball 2022 jest grą darmową ciężko jej znaleźć swoich odbiorców. Wszystko to ze względu na to, co wydarzyło się tuż po premierze tytułu we wrześniu i październiku zeszłego roku. Cały internet obiegły zdjęcia i filmy z rozgrywki, które delikatnie mówiąc były… okropne. Konami zawiodło na całej linii, tworząc jedną z najgorszych gier piłkarskich w historii. eFootball 2022 w serwisie metacritc jest oceniony na 25 punktów w skali 1-100, co czyni go najniżej ocenionym tytułem w całym 2021 roku!

Zobacz też: Recenzja LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów – Moc prawie idealna

Lawina krytyki błyskawicznie przygniotła Konami, jednak producent kontrowersyjnej gry wziął ciężar „na klatę” i wytłumaczył się ze swojej wpadki. Japońska firma swoje niedociągnięcia argumentuje głównie presją czasu. Niedawno do pobrania udostępniono aktualizacje 1.0.0, która w znaczącym stopniu ma wpłynąć na wrażenia płynące z rozgrywki. Nie zmienia to jednak faktu, iż łatka „najgorszej gry roku” wciąż jest przyczepiona do eFootball 2022. O całej sytuacji związanej z wydaniem piłkarskiego symulatora wypowiedział się rzecznik Konami.

Na nieskompletowanie gry złożyła się masa czynników. Mowa tu o, chociażby o przejściu na nowy silnik, wsparciu konsol nowych generacji, zmianie modelu na free-to-play oraz przede wszystkim chęci wydania eFootball 2022 na czas. Naprawdę ciężko wskazać tu jeden decydujący czynnik. Ostatecznie gra spotkała się z surowymi opiniami na temat jej jakości. Od momentu wrześniowej premiery nastawiliśmy się na czytanie komentarzy i poprawianie najczęściej krytykowanych elementów. Bardzo poważnie traktujemy każdą opinię naszych graczy. Dodatkowo wciąż pracujemy nad ulepszeniem gry i cenimy każdy z komentarzy dotyczący rozgrywki.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy