Epic Games i LEGO łączą siły w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w sieci

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Epic Games oraz LEGO za pomocą oficjalnego komunikatu poinformowały o zawarciu długoterminowej umowy. Obie firmy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom, które korzystają z ich produktów i usług. Co to jednak oznacza w praktyce?

Epic Games i LEGO wchodzą w komitywę

Epic Games i LEGO wchodzą w komitywę

We wspólnym oświadczeniu wydanym przez obie strony możemy przeczytać, że zarówno Epic Games, jak i LEGO, chcą „kształtować przyszłość metawersum w taki sposób, żeby była to przestrzeń bezpieczna i przyjazna dla dzieci oraz całych rodzin”. Ciekawe wydaje się użycie słowa „metawersum” oraz jego znaczenia. Obie strony niestety nie podały, co dokładnie w ich mniemaniu kryje się pod tym terminem. Niemniej najważniejsze jest to, że współpraca została objęta długoterminową umową.

W kolejnych częściach oświadczenia czytamy o tym, że obie firmy chcą złączyć siły w tworzeniu cyfrowego doświadczenia, które będzie wciągające i inspirujące dla dzieci w każdym wieku. Przestrzeń, którą zbuduje Epic Games i LEGO charakteryzować ma bezpieczeństwo, rozrywka oraz kreatywność. Tim Sweeney — założyciel i prezes Epic Games powiedział:

Od niemal stulecia grupa LEGO ma umiejętność urzekania wyobraźni dzieci oraz dorosłych dzięki kreatywnej zabawie. Jesteśmy podekscytowani, że razem zbudujemy przestrzeń w metawersum, która będzie pocieszna i rozrywkowa dla całych rodzin.

Tim Sweeney

Do rozpoczęcia współpracy odniósł się także prezes LEGO — Niels B. Christiansen. Duńczyk w tym samym oświadczeniu powiedział:

Dzieci lubią bawić się zarówno w świecie cyfrowym jak i realnym oraz płynnie poruszają się pomiędzy nimi. Wierzymy w to, że w świecie cyfrowym istnieje wielki potencjał na rozwijanie ich życiowych umiejętności takich jak na przykład kreatywność, współpraca oraz komunikacja.

Niels B. Christiansen

Nowa umowa jedynie potwierdza pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia mówiące o tym, że duńska firma ma w planach rozwijanie się w branży gier wideo. Po premierze LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów kontrakt łączący producenta klocków z Warner Bros wygaśnie. Tymczasem LEGO nie planuje go przedłużać, a wręcz przeciwnie — związać się z nowym wydawcą w postaci 2K.

Źródło: Video Games Chronicle & Epic Games

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy