Dziś premiera Elden Ring – From Software dowiozło hit, ale na Steam gracze nie są zadowoleni

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Dziś premiera Elden Ring, czyli nowego dzieła od From Software. Twórcy Dark Souls tym razem postanowili zmienić odrobine swój charakterystyczny styl prowadzenia opowieści. Zamiast zamkniętych przestrzeni przenoszą graczy do otwartego świata, a przynajmniej na samym początku opowieści. Gra zbiera praktycznie same 10/10, ale nie wszyscy gracze są zadowoleni.

Premiera Elden Ring

Mieliśmy już możliwość sprawdzenia jak działa Elden Ring na konsoli PlayStation 5. Uczestniczyliśmy w beta testach produkcji przed kilkoma tygodniami, a o wrażeniach z gry możecie przeczytać w osobnym wpisie. Teraz pracujemy nad recenzją, która niedługo pojawi się na naszym portalu, a skoro dziś premiera Elden Ring, postanowiliśmy sprawdzić, jak produkcja odbierana jest na świecie. Zanim do tego przejdziemy, spójrzcie na zwiastun produkcji od From Software oraz jej opis. Ten na szczęście nie zdradza zbyt dużo z fabuły, więc nie musicie obawiać się spoilerów.

Powstań, zmatowieńcze. Pozwól prowadzić się łasce, by posiąść moc Eldeńskiego Kręgu i zostać władcą na Ziemiach Pomiędzy. Rozległy świat, który płynnie łączy rozległe przestrzenie, różnorodne sytuacje oraz olbrzymie lochy ze skomplikowanymi trójwymiarowymi projektami. Jego eksploracja to radość z odkrywania nieznanego i mierzenia się z wielkimi niebezpieczeństwami, a pokonywanie tych trudności dostarcza niemałej satysfakcji. Oprócz określenia wyglądu postaci możesz swobodnie wybierać broń, zbroję i magię, którymi się posługuje. Możesz także rozwijać postać w zgodzie z własnym stylem gry. Na przykład zwiększając siłę jej mięśni, stworzysz potężnego wojownika, możesz też jednak postawić na opanowanie zdolności magicznych. Wielowarstwowa, stopniowo odsłaniana fabuła. Epicki dramat, w którym najróżniejsze myśli postaci splatają się na Ziemiach Pomiędzy. Poza grą wieloosobową, w której możesz łączyć się bezpośrednio z innymi graczami i podróżować razem z nimi, rozgrywka zawiera też wyjątkowy asynchroniczny element sieciowy, dzięki któremu poczujesz obecność pozostałych graczy.

Elden Ring – opis z PlayStation Store

Zobacz też: Braki paliwa i kłopoty z gotówką? To samospełniające się przepowiednie.

Odbiór Elden Ring na świecie

Kiedy spadło embargo na recenzje Elden Ring oceny 10/10 zaczęły pojawiać się jedna za drugą. Kolejne dzieło od From Software zdawało się być dokładnie tym, na co czekali fani produkcji. Oczywiście recenzje przedpremierowe nie zawsze muszą się pokrywać z odczuciami graczy. Jednak już dawno nie było tak zgodnego przyjęcia tytułu wśród recenzentów. Elden Ring na MetaCritic świeci się na zielono przy każdej z możliwych platform, a średnia powyżej 95 to wynik, którego inni producenci mogą From Software zazdrościć. Elden Ring jest jedną z najlepiej ocenianych gier w historii branży, a zaraz do oceny przystąpią gracze. Dziś bowiem ma miejsce oficjalna premiera produkcji na PlayStation (PS4/PS5), Xbox (One/Series X) oraz PC.

I w kwestii tytułu w wersji na komputery osobiste, to na Steam opinie odnośnie Elden Ring nie są już tak zgodne, jak w przypadku np. MetaCritic. Społeczność Steam przywitała Elden Ring mieszanymi opiniami. Dla jednych to jedno z najlepszych dzieł w historii, ale pojawia się także sporo głosów odnośnie kiepskiej optymalizacji produkcji na PC. Główny zarzut to spadki animacji, które nawet na dobrych sprzętach są mocno zauważalne. Nie jesteśmy w stanie tego teraz zweryfikować, ale niewykluczone, że faktycznie Elden Ring na PC może borykać się z małymi problemami. Mówimy w końcu o gigantycznej produkcji, a przy takich błędy się zdarzają. Jeżeli faktycznie tak jest, to trzeba będzie poczekać na patche, które sytuacją poprawią. Jedna łatka już się pojawiła (patch 1.021), ale ponoć ta nie poprawia sytuacji, a miejscami nawet może ją pogarszać. Dobrze więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości, choć w przypadku premiery gry tak wyczekiwanej przez fanów, może być o to ciężko.

Gdzie kupić Elden Ring?

Elden Ring

Elden Ring można już kupować od dłuższego czasu w formie pre-orderu, a od dziś w wersji normalniej. Produkcja dostępna jest na platformie Steam, gdzie za wersję podstawową zapłacimy 249 złotych (edycja Deluxe 329 złotych). Oczywiście gra od From Software zawitała także do sklepów cyfrowych PlayStation (299 złotych) oraz Microsoft (289 złotych). Taniej tytuł można znaleźć w sklepach klasycznych, ponieważ wersje pudełkowe można dostać w lepszej cenie.

Źródło: Metacritic

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy