PlayStation VR2 oficjalnie

Gogle PlayStation VR2 oficjalnie – wirtualna rzeczywistość w 4K

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Zaprezentowano gogle PlayStation VR2 oraz kontroler PlayStation VR2 Sense, czyli nową generację urządzeń do wirtualnej rzeczywistości. To jeszcze nie premiera sprzętu, bo na nią będziemy musieli trochę poczekać, ale przynajmniej wiemy, jak wygląda nowy sprzęt. Oczywiście jego wygląd dopasowano do tego, by dobrze komponował się z konsolą PlayStation 5.

PlayStation VR2 oficjalnie zaprezentowane

gogle PlayStation VR2

Kolejna generacja urządzeń do doświadczania wirtualnej rzeczywistości na konsolach PlayStation została zaprezentowana. PlayStation VR2 oraz kontroler VR2 Sense mają zdecydowanie bardziej obłe kształty, niż pierwsza wersja urządzeń. Takie kształty mają nie tylko nawiązywać do PlayStation 5, ale także mają niejako ukryte znacznie. Otóż mają symbolizować 360 stopni, czyli możliwość pełnego doświadczania wirtualnej rzeczywistości.

PlayStation VR2 oficjalnie

Co będą oferować nowe gogle do wirtualnej rzeczywistości? Te będą wyposażone w wyświetlacz OLED, a rozdzielczość na oko ma wynosić 2000 x 2040 pikseli. Częstotliwość odświeżania panelu będzie wynosiła 90 Hz/120Hz, a będzie można także regulować same soczewki. Pole widzenia będzie wynosiło około 110 stopni. PlayStation VR2 wyposażone będzie w sześcioosiowy system wykrywania ruchu (trzyosiowy żyroskop, trzyosiowy akcelerometr) oraz czujnik zbliżeniowy IR. Do tego dojdą cztery kamery do śledzenia headsetu oraz po jednej kamerze do śledzenia oczu. Z PlayStation 5 sprzęt będzie łączył się z wykorzystaniem kabla USB typu C.

Zobacz też: Co ciekawego pojawiło się ostatnio na HBO GO?

Będzie także nowy silnik wibracyjny, który ma dawać lepsze doznania, a dodatkowo całość ma ważyć mniej, niż pierwsza generacja sprzętu. Tym samym użytkownie PlayStation VR2 ma być znacznie wygodniejsze i przyjemniejsze. Pierwsi developerzy dostali już sprzęt w swoje ręce, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy ten trafi oficjalnie na rynek.

Źródło: Sony informacja prasowa

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy