battlefield 2042

Kilkadziesiąt tysięcy osób chce zwrotu za Battlefield 2042 – wybaczcie, ale to nic nie da

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Premiera Battlefield 2042 nie przebiegała tak, jak EA mogłoby sobie to wyobrazić. Owszem, recenzje premierowe były raczej pozytywne, ale już sam odbiór społeczności graczy niespecjalnie taki był. Narzekano na kiepską optymalizację, masę błędów i ogólnie na to, że zabawa jest raczej nieciekawa. Zważywszy na to, że seria Battlefield miała być konkurentem dla Call of Duty, to EA ta premiera nie bardzo się udała. I teraz użytkownicy dają o tym znać… petycją.

Battlefield 2042 – petycja, która i tak nic nie zmieni

petycja battlefield 2042

Od premiery Battlefield 2042 minęło już trochę czasu, ale patrząc po komentarzach w sieci czy na Steam, EA niespecjalnie dużo robi, by poprawić jakość rozgrywki. Mówiło się nawet o tym, że gra może zostać przeniesiona do modelu F2P, czyli dostępna byłaby za darmo. To częściowo mogłoby zatrzeć złe wrażenie u graczy, ale ci, którzy produkcję już kupili z pewnością nie byliby zadowoleni z tego obrotu spraw. Generalnie już nie są, ponieważ powstała petycja, która zachęca do tego, by uzyskać od EA pełen zwrot pieniędzy za grę. I to niezależnie od platformy, na której się gra.

Takie petycje to nic nowego w sieci, ale ta konkretna bardzo szybko zyskuje na popularności. W ciągu kilku minut podpisało ją ponad tysiąc osób, a licznik podpisów wskazuje już ponad 60 tysięcy. Twórcy petycji chcieliby uzyskać od EA pełen zwrot kosztów zakupy Battlefield 2042 i uważają, że reklamy gry wprowadziły ich w błąd. Uważają także, że wersja gry, która dostępna była w chwili premiery, była niegrywalna. To oczywiście prowadziło do frustracji.

Zobacz też: Netflix ma swój nowy hit – kolejny serial na TOPce.

Twórcy liczą też na to, że przy odpowiednio dużym zainteresowaniu, uda im się złożyć pozew zbiorowy przeciwko EA. To raczej wątpliwe, żeby taki scenariusz został zrealizowany. Gra może i ma swoje problemy, ale prawnicy zapewne udowodniliby, że da się w nią grać. Koszty takiego procesu byłby gigantyczne, a efekt mizerny. Taka petycja da co najwyżej to, że gracze będą mogli się gdzieś wyżalić, choć patrząc na recenzje na Steam, już mają takie miejsce. Jakbyście chcieli podpisać petycję, to znajdziecie ją TUTAJ.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy