ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowości w Rocket League Sideswipe — tryb siatkówki i wiele innych

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Osoby zaznajomione z poczynaniami Psyonix Studios na pewno wiedzą, że 2021 stworzyli oni mobilną wersję ich najpopularniejszej gry. W Rocket League Sideswipe możemy zagrać na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Tytuł czeka teraz duża aktualizacja!

Rocket League Sideswipe z trybem siatkówki

Rocket League Sideswipe

Oficjalnie wiemy już, że Rocket League Sideswipe — mobilny spin-off popularnej gry piłkarsko-motoryzacyjnej dostanie nowe funkcje i tryby. Wszystko to w ramach drugiego sezonu rozgrywki. Gracze do swojej dyspozycji dostaną Rocket Pass, wyzwania sezonowe oraz kompletnie nowy tryb siatkówki. Aktualizacja będzie dostępna do pobrania na Androida i iOS jutro (środa) o godzinie 17:00 czasu polskiego.

W nowym trybie gry nie zdobywamy goli, a boisko zastępuje odświeżony parkiet z siatką. Zasady rozgrywki pozostają identyczne jak w przypadku klasycznej siatkówki. Zdobywamy punkt gdy piłka uderzy o podłogę po stronie przeciwnika. Urozmaicenie rozgrywki ma na celu wprowadzenie do tytułu różnorodności oraz większej dynamiki.

Trzeba zaznaczyć, że z Rocket League Sideswipe wypadnie teraz tryb Hoops, czyli gry w zasadach przypominającej koszykówkę. Psyonix Studios poinformowało, że wszystkie dodatkowe tryby będą rotacyjne w zależności od koncepcji prowadzenia sezonu. W ten sposób producenci chcą utrzymywać w grze „świeżość”.

Zobacz też: FIFA 22 usuwa Masona Greenwooda z gry — piłkarz oskarżony o gwałt

Drugi sezon przyniesie także wiele nowych przedmiotów do odblokowania. Mowa tu o, chociażby znanym z PC-towej wersji gry samochodzie Breakout i wybuchach po strzelonych golach nazwanych „supernova” oraz „dragons explosion”. Nowa aktualizacja doda także tryb treningowy, w którym będziemy mogli rywalizować z innymi zawodnikami bez martwienia się o naszą rangę.

Sezon drugi naturalnie zresetuje wszystkie rangi, a dotychczasowe osiągnięcia zostaną zamienione na adekwatne nagrody. Już niedługo gracze z wysokich rang będą mogli pochwalić się na przykład nowymi naklejkami.

Rocket League Sideswipe przyjął się w świecie gier mobilnych bardzo dobrze. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że tytuł na rynku funkcjonuje stosunkowo krótko, więc nie pokazał on swoich wszystkich możliwości. W sklepie Google Play grę oceniło ponad 240 tysięcy osób na średnią 3,9/5.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy