Epic Games podsumowanie 2021

Darmowe gry się opłacają – Epic Games Store podsumowuje poprzedni rok

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Rozdawanie gier musi się Epic Games Store opłacać, a przynajmniej w kwestii wizerunkowej. Firma opublikowała statystyki za poprzedni rok i widać z nich, że darmowe produkcje to siła napędowa platformy. Oczywiście dalej gracze kupują na Epic Games Store różne produkcje, ale o samej platformie mówi się głównie z powodu jej rozdawnictwa. Jak to wyglądało w 2021 roku?

Podsumowanie roku Epic Games Store – 89 tytułów oddano za darmo

Epic Games podsumowanie 2021

Epic Games Store podsumował poprzedni rok i oczywiście mówi o samych sukcesach, choć do interesu zapewne dalej dokłada. W końcu rozdawanie gier użytkownikom jest elementem wizerunkowym, który ma dopiero w przyszłości przynosić konkretne dochody. Jednak ta strategia zdaje się działać, bo nowych użytkowników stale przybywa, a przynajmniej kont na platformie jest coraz więcej. W sklepie jest już ponad 194 miliony kont, czyli o ponad 34 miliony więcej, niż w 2020. W samym grudniu na platformie zalogowało się aż 62 miliony użytkowników, co może być oczywiście spowodowane rozdawanymi codziennie nowymi tytułami.

Na samej platformie jest 917 tytułów, czyli niemal dwa razy więcej, niż przed rokiem. Jednego dnia na platformie było zalogowanych aż 31,1 miliona użytkowników, a najlepszym dziennym wynikiem było 13,2 miliona. Epic Games Store rozdał w 2021 roku aż 89 tytułów, po które sięgnęło 765 milionów osób. Sama wartość gier to 2120 dolarów, czyli ponad 8700 złotych. Większość z tytułów cieszyła się ponadprzeciętnym zainteresowaniem graczy. Gracze wydali w sklepie 840 milionów dolarów, a 300 milionów z nich na gry pochodzące z mniejszych studiów developerskich.

Zobacz też: Mural Dying Light 2 robi ogromne wrażenie.

Najpopularniejszymi tytułami w zeszłym roku były Final Fantasy VII Remake Intergrade, Hitman 3, GTA V, Far Cry 6, Chivalry II, Darkest Dungeon, Fortnite, Kena: Bidge of Spirits, Rocket League oraz Geshin Impact. Przypomnijmy, że jeszcze przez kilka dni można odebrać DEAMON X MACHINA z Epic Games Store za darmo.

Źródło: Epic

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy