Crysis 4

Crysis 4 oficjalnie zapowiedziany – szykujcie gaśnice, bo kompy będą się palić

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Crysis 4 oficjalnie został potwierdzony przez Crytec i to bardzo dobra wiadomość. Powraca więc kultowa seria gier, która słynęła z tego, że potrafiła „zmęczyć” nawet najlepsze komputery z najlepszymi podzespołami na pokładzie. Zapewne z kolejną częścią cyklu będzie podobnie, ale na nią niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Crysis 4 – pierwsza zapowiedź potwierdzająca nową grę

Minęło już prawie 15 lat od momentu, kiedy na rynku zadebiutował pierwszy Crysis. Gra FPS, która sprawiała, że większość graczy zbierała wtedy szczękę z podłogi. Produkcja wyglądała fenomenalnie i nawet po tylu latach, dalej jej wygląd potrafi się obronić. Kolejne części serii powstawały w miarę równym tempie, ale ostatnia pełnoprawna część cyklu pojawiła się w 2013 roku. Ostatnio dostaliśmy jedynie wersję zremasteryzowaną całej trylogii i chyba nikt nie podejrzewał, że Crytec weźmie się za czwartą część. Tymczasem czeka nas miła niespodzianka.

Zaczęło się od doniesień z Chin, gdzie na jednym z portali społecznościowych pojawiły się informacje, że powstaje Crysis 4. Crytec nie czekał długo z oficjalnym ogłoszeniem tego, ze faktycznie czwarta część serii powstaje. Dostaliśmy nawet krótką zapowiedź Crysis 4, ale ta ogranicza się tylko do animacji zdradzającej, że gra jest w fazie tworzenia. Wątpliwe jest więc to, by Crysis 4 pojawił się jeszcze w 2022 roku. Bardziej prawdopodobną wersją jest to, że nowy Crysis zadebiutuje w 2023, czyli 10 lat po Crysis 3.

Zobacz też: Recenzja Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5 – jak sprawdza się odświeżona wersja gry?

Nowy Crysis nie będzie miał łatwo na rynku, gdzie króluje od dawna seria Call of Duty, a pozostałe FPS-y mogą jej tylko zazdrościć liczby sprzedanych kopii. Pozostaje mieć nadzieję, że Crysis 4 okaże się naprawdę wartościowym tytułem. Dobrze jednak już teraz zacząć zbierać fundusze na nowego PC-ta, bo wymagania sprzętowe gra może mieć potężne.

Źródło: Crytec

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy