Dark Souls 3 wyłączony PvP

Gracze Dark Souls 3 muszą być gotowi na ciągły atak na… swojego PC

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Gry

Ataki na innych graczy w serii Dark Souls to jedna z ważniejszych mechanik gry. Teraz jednak może to pójść o krok dalej, niż chcieliby tego gracze, czy twórcy. Otóż hakerzy odkryli lukę w zabezpieczeniach Dark Souls 3 (i potencjalnie Elden Ring) dla Windowsa, która pozwala atakującym zdalnie przejąć kontrolę nad komputerem ofiary. Streamerzy, tacy jak The_Grim_Sleeper, przekonali się o potencjalnym niebezpieczeństwie na własną rękę. ręki — w jego przypadku intruz uruchomił Microsoft PowerShell i uruchomił skrypt text-to-speech.

Dark Souls 3 wyłączony PvP

Dark Souls 3 wyłączony PvP

Niewykluczone, że dokonujący ataku nie miał złych zamiarów. Post na Discordzie SpeedSouls twierdził, że haker próbował ostrzec dewelopera FromSoftware o luce w Dark Souls 3, jednak bez większego skutku. Dlatego też postanowił zaatakować jednego z popularniejszych streamerów, aby zwrócić uwagę na problem. Dodatkowo nie dokonał żadnego przestępstwa, a dopuścił się tylko drobnego wandalizmu. Warto też dodać, że niewiele osób poza sprawcą wie, jak wykorzystać lukę, co także może świadczyć o jego dobrych zamiarach. Mimo pojawiła się już nieoficjalna łatka rozwiązująca problem.

Zobacz też: Europejskie ceny Galaxy S22 – czy już jesteś gotowy na nowe flagowce od Samsunga?

Działanie hakera przyniosło także inny skutek. FromSoftware i jego wydawca, Bandai Namco, zareagowali na exploit. Tymczasowo wyłączyli serwery PvP dla Dark Souls 3 i jego poprzedników, podczas gdy zespół bezpieczeństwa bada dziury. Nie jest pewne, kiedy serwery wrócą do sieci, ale From i Bandai najwyraźniej nie przywrócą usług, dopóki nie będą mieli pewności, że gracze są bezpieczni.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy