Horizon Forbidden West

Nowy zwiastun Horizon Forbidden West – PS5 doczeka się prawdziwego killera

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

W sieci pojawił się nowy zwiastun Horizon Forbidden West, czyli produkcji zmierzającej tylko na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Trailer skupia się tym razem na fabule i pozwala spojrzeć też trochę na miejsca, które odwiedzi Aloy podczas swojej podróży. Ta rozpocznie się niebawem, ponieważ oficjalna premiera produkcji odbędzie się za miesiąc.

Nowy zwiastun Horizon Forbidden West

Początek roku nie należy do Sony, a przynajmniej jeszcze nie. Wczoraj gruchnęła bowiem informacja, że Microsoft wykupił Activision Blizzard. Tym samym jeden z największych producentów gier zasilił szeregi Microsoftu, a wiele gier trafi do usługi Xbox Game Pass. Sony dalej pracuje, a przynajmniej wiele na to wskazuje, nad swoją odpowiedzią na subskrypcję dającą dostęp do biblioteki gier. Jednak zanim to nastąpi, na posiadaczy PlayStation 4 oraz PlayStation 5 czeka kilka głośnych premier. Największa z nich będzie miała miejsce 18 lutego, bo właśnie wtedy pojawi się Horizon Forbidden West. Mówimy tutaj o bezpośredniej kontynuacji jednego z największych hitów na poprzednią generację, czyli Horizon Zero Dawn. Tak prezentuje się oficjalny opis gry.

Dołącz do Aloy, która walczy na zakazanym zachodzie – na majestatycznym, ale niebezpiecznym pograniczu, kryjącym tajemnicze nowe zagrożenia. Odkrywaj dalekie krainy, walcz z większymi i bardziej niesamowitymi maszynami, i poznaj nowe plemiona, po powrocie do postapokaliptycznego świata Horizon w dalekiej przyszłości. Kraina umiera Potężne burze i niepowstrzymana plaga prześladują niedobitki ludzkości, a budzące grozę nowe maszyny wciąż grasują na granicach. Życie na Ziemi może czekać kolejna zagłada i nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje. To Aloy musi odkryć tajemnicę tych zagrożeń i przywrócić porządek oraz równowagę w świecie. Po drodze spotka starych znajomych, zawiąże sojusze z nowymi, wojowniczymi frakcjami, i odkryje dziedzictwo starożytnej przeszłości – cały czas próbując być o krok przed teoretycznie niepokonanym nowym wrogiem.

Horizon Forbidden West – opis z PlayStation Store

Zobacz też: Jaka jest najlepsza aplikacja do nawigacji? Okazuje się, że wcale nie Mapy Google.

Warto kupić Horizon Forbidden West na PS5 lub PS4?

Wiadomo, że nie powinno się oceniać gry przed jej premierą. Budowanie zbyt dużych oczekiwań także nie ma większego sensu, bo dobrze wiemy, czym może się to skończyć. W końcu zderzenie z rzeczywistością potrafi być bardzo bolesne, o czym przekonali się konsolowi gracze czekający na premierę Cyberpunk 2077. Na początku lutego pojawi się Dying Light 2, ale to produkcja przeznaczona na kilka platform, więc też nie do końca jest konkurentem Horizon Forbidden West. Zupełnie inne podejście do rozgrywki, setting i oczekiwania graczy, ale nie da się zaprzeczyć, że o uwagę graczy w lutym będą zabiegały właśnie te dwie produkcje.

Kontynuacja Horizon Zero Dawn ma przynieść wiele usprawnień w kwestii samej rozgrywki. Aloy, czyli główna bohaterka opowieści, ma dostać do ręki potężniejszy oręż. Będzie także w stanie wykonywać więcej rzeczy w samej grze, a wiemy już, że sam proces nurkowania czy pływania będzie odgrywał sporą rolę w opowieści. Do tego dojdzie także wiele nowych przeciwników, a także terenów, które przyjdzie nam w grze odwiedzić. Zapowiada się, że w Horizon Forbidden West będzie sporo rzeczy do robienia oraz odkrywania. Pierwsza część cyklu potrafiła wciągnąć. Mnie nawet dość mocno, bo spędziłem z grą dobrych kilkadziesiąt godzin i bawiłem się naprawdę dobrze. Mogłem trochę narzekać na pewne rozwiązania fabularne, ale to coś, o czym mówić nie mogę, by nie psuć nikomu zabawy. Uważam jednak, że dobrze będzie, jeżeli przed przystąpieniem do Horizon Forbidden West sięgnie się po pierwszą część. Zapewne twórcy wprowadzą nas w historię, ale wtedy nie wszystkie smaczki będą dla nas odpowiednio dobrze widoczne.

Moim zdaniem jak najbardziej warto czekać na Horizon Forbidden West. Szczególnie wtedy, kiedy jest się fanem gier z otwartym światem. To w końcu niejako wizytówka produkcji na konsole PlayStation i wygląda na to, że Horizon Forbidden West dobrze przyjmie się do portfolio gier Sony. Oby do premiery!

Źródło: Sony informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy