ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
The Settlers

Osadnicy wracają – The Settlers ma być miodem na serce dla fanów serii

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Informacje o The Settlers po raz pierwszy pojawiły się jeszcze w 2019 roku, ale na datę premiery przyszło nam poczekać znacznie dłużej. Można było nawet podejrzewać, że nowa wersja kultowej gry została skasowana. Tymczasem Ubisoft zaskoczył i poinformował o zbliżającej się dacie premiery nowego tytułu. Jeszcze w styczniu odbędą się jego beta testy.

The Settlers – data premiery i beta testy

The Settlers, czyli Osadnicy, to już kultowa marka, która przeszła bardzo długą drogę. Pierwsza część serii zadebiutowała w 1993 roku, a gra z numerem 7 w nazwie pojawiła się w 2010. Były także po drodze różnego rodzaju wznowienia, wersje na 10-lecie konkretnych odsłon czy nawet wersja online. The Settlers teraz ponownie zagoszczą na komputerach osobistych i zrobią to już w połowie marca tego roku (data premier 17.03).

Ta nowa odsłona w serii, wierna niemal 30 latom tradycji, łączy rozbudowany system strategii wznoszenia miasta ze zmaganiami militarnymi. Wybierz jedną z trzech frakcji i podbij ten zupełnie nowy świat, przedstawiony z użyciem najnowszych technik graficznych. Twoja osada nigdy nie była tak pełna życia. The Settlers łączy świeże spojrzenie na popularną mechanikę rozgrywki z nowymi elementami. Gra oferuje rozwinięte mechanizmy infrastrukturalne i gospodarcze, służące rozbudowie oraz kierowaniu wojskiem i zwycięstwu nad rywalami. Szeroki wybór wieloosobowych trybów w sieci dla nawet 8 graczy oferuje emocjonujące potyczki z prawdziwymi graczami lub sztuczną inteligencją. Kampania fabularna zabierze graczy w podróż po świecie The Settlers, zaś osobny samouczek pozwoli nowym graczom poznać podstawową mechanikę.

The Settlers – opis ze strony Ubisoft

Zobacz też: Hitman Trilogy w dniu premiery trafi do Xbox Game Pass.

Mówimy tutaj niejako o powrocie do korzeni, choć ma nie zabraknąć szeregu usprawnień. W dniach 20-24 stycznia odbędą się także testy beta produkcji, na które można zapisywać się na stronie Ubisoftu. Zobaczymy czy powrót The Settlers będzie takim wydarzeniem, jak życzyliby sobie jego twórcy.

Źródło: Ubisoft

    Sprawdź najnowsze wpisy