ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
STALKER 2

Premiera STALKER 2 mocno opóźniona – może to i lepiej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Pierwotnie premiera STALKER 2 miała odbyć się w kwietniu tego roku, ale to już nieaktualne. Premiera gry została opóźniona i twórcy potrzebują więcej czasu na to, by produkt trafił do graczy w lepszym stanie. Zważywszy na to, że zawsze lepiej poczekać i dostać coś dobrego, niż niedorobionego, to może być bardzo dobra decyzja. W końcu fani na STALKER-a i tak czekają już bardzo długo.

Premiera STALKER 2 opóźniona – gra pojawi się jeszcze w 2022 roku

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl nie pojawi się w kwietniu, ale nastąpi to w grudniu. Nowa data premiery gry została bowiem ustalona na 8 grudnia 2022 roku. Mówimy więc o ponad półrocznym „poślizgu”, ale ten spowodowany ma być chęcią oddania w ręce graczy kompletnego produktu. Gra ma być bowiem największym przedsięwzięciem w historii developera, więc nie dziwne, że taka sytuacja ma teraz miejsce.

Zakazana zona w Czarnobylu zmieniła się nie do poznania po drugiej eksplozji w 2006 roku. Przez mutantów, anomalie i walczące ze sobą strony w zonie żyje się bardzo ciężko. Bez względu na niebezpieczeństwa takie artefakty przyciągały wielu stalkerów, którzy, ryzykując życiem, zapuszczali się do zony z nadzieją na bogactwa lub może i odkrycie prawdy skrywającej się w Sercu Czernobyla. Jako samotny stalker Zbadaj fotorealistyczną, spójną, otwartą, radioaktywną zonę o powierzchni 64 km² i na różne sposoby poznawaj ten postapokaliptyczny świat. Przedrzyj się przez zonę, poznaj swoją przyszłość i wpłyń na losy ludzkości, wybierając ścieżki w rozległej fabule.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl – opis ze Steam

Zobacz też: Odkryto nową planetę o… dziwnym kształcie.

To nie pierwszy raz, kiedy duża gra ma przesuwaną swoją datę premiery. Zapewne wszyscy pamiętamy, co działo się w przypadku Cyberpunk 2077, ale to samo stało się i z Dying Light 2. Trzeba więc trzymać kciuki, by premiera STALKER 2 nie została przesunięta jeszcze bardziej.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy