ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
NVIDIA System Latency Challenge

Jesteś szybki to zgarniesz GeForce 3080 Ti – startuje NVIDIA System Latency Challenge

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

NVIDIA System Latency Challenge to nowe wyzwanie, które z pewnością przypadnie do gustu graczom. Można bowiem nie tylko wykazać się w nim sprawnością, ale także zgarnąć naprawdę dobre nagrody. Tutaj przyda się szybkość oraz precyzja. Co ważne, można wygrać nawet wtedy, kiedy jednak nie będziemy w top of the top. Na czym więc polega samo wyzwanie?

NVIDIA System Latency Challenge

Wiele czynników ma wpływ na to, jak idzie nam w danej grze. Czasem może wydawać się, że opóźnienie na poziomie milisekund nie ma znaczenia, ale to błędne rozumowanie. NVIDIA przeprowadziła badania, z których wynika, że na współczynnik K/D (kill to death – zabójstwa do śmierci) wpływa wiele rzeczy. Im lepsze i większe odświeżanie ekranu, tym większe prawdopodobieństwo, że zginie się mniej razy i więcej razy pośle się przeciwnika „do piachu”. W przypadku profesjonalnych graczy to ma ogromne znaczenie, a i ci mniej zaprawieni w bojach mogą zauważyć różnicę, jeżeli zmienią monitor na ten faktycznie gamingowy z wysokim odświeżaniem.  Tak samo, jeżeli zmniejszy się opóźnienie, które w przypadku celowania ma ogromne znacznie. 100 ms opóźnienia przy 60 Hz daje o około 37% gorsze rezultaty, niż 20 ms przy 360 Hz.

I właśnie to ma pokazać NVIDIA System Latency Challenge, które ma pokazać różnicę i jednocześnie poprawić możliwość celowania wśród graczy. NVIDIA wspólnie z The Meta, czyli developerem odpowiedzialnym za Kovaak przygotowała specjalne wyzwanie. Od 14 do 21 grudnia można pobrać za darmo Kovaak i wziąć udział w wyzwaniu. Przed graczami zadanie dość wymagające, ale też pokazujące, że opóźnienie może wiele zmienić. Trzeba będzie odpowiednio szybko i celnie trafiać w określone punkty. Im lepiej nam pójdzie, tym lepszy wynik osiągniemy, a to może prowadzić do nagród.

Zobacz też: Rayman Origins teraz za darmo na PC!

Do wygrania są karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, ale także profesjonalne myszki Logitech Pro X Superlight Mice oraz monitory gamingowe MSI Oculux NXG253R 360 Hz. Po wzięciu udziału w wyzwaniu trzeba opublikować zrzut ekranu z wynikami na Twitterze lub Instagramie oraz dodać #FramesWinGames. Wyzwanie trwa do 21 grudnia, więc warto próbować, ponieważ dostępność kart teraz jest mocno ograniczona. Szczegóły wyzwania znajdziecie także na stronie NVIDIA.

NVIDIA Charity Stream – wyniki powyżej oczekiwań

NVIDIA Charity Stream 2021_liczby

Informowaliśmy Was jakiś czas temu, że NVIDIA po raz kolejny przeprowadzała akcję charytatywną. Streamerzy prowadzili różnego rodzaju prezentacje, a podczas ich trwania można było zasilać całą akcję swoimi datkami. NVIDIA pochwaliła się właśnie, że w tym roku udało się osiągnąć rekordowy wynik i uzbierać ponad 166 tysięcy złotych. Te pieniądze trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, więc są powody do zadowolenia.

Podczas trwającej 100 godzin charytatywnej transmisji, organizatorom udało się zebrać rekordową kwotę ponad 166 tys. zł. Choć motywem przewodnim było granie w najpopularniejsze tytuły,  przeprowadzono też wiele paneli dyskusyjnych i warsztatów specjalistycznych technik rysunkowych lub fotograficznych. Nie zabrakło Roberta Makłowicza, pokazującego przy barwnych opowieściach jak gotować smacznie, prosto i szybko.  W sześciodniowym charytatywnym streamie wzięli udział gracze, streamerzy, twórcy internetowi oraz znane osobistości z życia publicznego. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć m. in. Cyber Mariana, Jarosława ‘pashaBiceps’ Jarząbkowskiego, Kingę Kujawską, Wojciecha ‘Łozo’ Łozowskiego, piosenkarkę „Marie” i wielu innych zaproszonych gości.  Całe wydarzenie wspomogli zaangażowani partnerzy: Lenovo,  ASUS, Bethesda, CD Projekt RED, Komputronik, Logitech, Media Expert, OMEN, Quersus, Razer, SPC, SteelSeries i Techland przeznaczając sprzęt na nagrody i aukcje związane ze zbiórką.

NVIDIA informacja prasowa

Warto jeszcze dodać, że dalej trwają aukcje na Allegro, gdzie można wylicytować ciekawe przedmioty. Wśród nich kapelusz Roberta Makłowicza z autografem, ale nie zabrakło też rzeczy dla graczy. Można tam znaleźć karty graficzne, obudowy do komputerów oraz różnego rodzaju gadżety. Warto sprawdzić, bo cel szczytny.

Źródło: NVIDIA informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy