ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony wyprodukuje mniej PlayStation 5

Czarne panele PS5 na horyzoncie – będą też niebieskie, purpurowe, fioletowe i czerwone

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Będą czarne panele do PS5. Sony w końcu wprowadzi do sprzedaży wymienne panele, które będą pasowały do PlayStation 5. Fani konsoli na zamienniki czekali ponad rok, ale niestety będą musieli na nie poczekać jeszcze chwilę. Na rynku pojawią się bowiem dopiero z początkiem nowego roku, ale oprócz paneli do PS5 dostępne będą także nowe wersje kolorystyczne kontrolerów DualSense.

Czarne panele do PS5 i inne wersje kolorystyczne

PS5 kolory panele

Kiedy zapowiedziano PlayStation 5 wielu fanów było zawiedzionych wyglądem samej konsoli. Niezależnie od jej designu, to kolor dla wielu był największym problemem. Sony pokazało jednak, że można samodzielnie i bez większego problemu wymienić panele boczne konsoli, ale problem był taki, że nie było ich na rynku. Przynajmniej nie było oficjalnych paneli do PlayStation 5. Powstały nawet firmy, które chciały produkować zamienniki, ale skończyło się to przepychankami z prawnikami korporacji. Oczywiście zamienniki znajdziemy także na różnych stronach i da się je zamówić, ale oryginały dopiero teraz zostały zapowiedziane przez Sony.

Teraz fani PlayStation będą mogli przebierać w kolorach. Sony wprowadzi panele boczne dla PS5 do sprzedaży i to od razu w kilku wersjach. Będą to: Midnight Black, Cosmic Red, Nova Pink, Starlight Blue oraz Galactic Purple. W końcu będzie więc można mieć oficjalnie czarne panele do PS5, ale na to trzeba będzie chwilę poczekać. Zamienniki trafią do sprzedaży w styczniu 2022 roku, czyli względnie niebawem. Sony nie podało jeszcze jednak ich ceny, więc tutaj może nas czekać bardzo niemiła niespodzianka.

Zobacz też: Garść świetnych przecen na gry na PC.

Czarne panele do PS5 (i inne kolory) sprzedawane będą zarówno dla wersji konsoli z czytnikiem płyt, jak i Digital Edition. Teraz kwestią będzie tylko „upolowanie” dla siebie egzemplarza konsoli. Dalej nie jest tak łatwo kupić urządzenie, a już na pewno nie wtedy, kiedy zależy nam na samej PlayStation 5. W sklepach często bowiem pojawiają się różnego rodzaju zestawy z grami, dodatkowymi kontrolerami czy kodami do PS Plus.

Gdzie kupić czarne panele do PS5?

czarny panel PS5

Teraz pora na złe wiadomości. Niestety, ale czarne i czerwone panele do PS5, które na rynku zadebiutują jako pierwsze, nie będą od razu dostępne globalnie. W styczniu 2022 roku będzie można je dostać na następujących rynkach: USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Chiny, Tajwan, Hong Kong, Singapur, Malezja, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Korea Południowa oraz Filipiny. Jak widać na liście krajów nie ma niestety Polski. Najbliżej będzie nam do naszych zachodnich sąsiadów.

Sony jednak zapewnia, że na innych rynkach także pojawią się różne wersje kolorystyczne paneli, ale trzeba na nie będzie poczekać. Wtedy dopiero możemy liczyć na to, że pojawią się w Polsce. Ma to się wydarzyć jeszcze w 2022 roku. Jeżeli chodzi o inne wersje kolorystyczne (różowa, fioletowa i niebieska) to te pojawią się w pierwszej połowie 2022 roku i także w wyżej wymienionych krajach.

Kontroler DualSense – nowe kolory

Kontroler DualSense kolory

Razem z panelami bocznymi do PlayStation 5, Sony zapowiedziało także debiut nowych wersji kolorystycznych dla DualSense. Przypomnijmy, że obecnie dostępne są trzy wersje – biała, czarna oraz czerwona (Cosmic Red). I podobnie jak w przypadku zamiennych paneli, tutaj Sony także postawiło na kosmiczne kolory. Cała seria nazywana została bowiem Galaxy Collection. Do sprzedaży trafią trzy dodatkowe kontrolery DualSense. Będą to Galactic Purple, Starlight Blue oraz Nova Pink.

Tutaj także nie znamy ceny urządzeń, ale prawdopodobnie zostaną wycenione tak samo, jak te obecne już na rynku. W Polsce powinny więc kosztować 349 złotych. Tyle trzeba bowiem zapłacić teraz za DualSense Cosmic Red. Czarna wersja dostępna jest za 319 złotych, ale te bardziej kolorowe są po prostu droższe. Nie zmienia się funkcjonalność kontrolerów. To dalej ten sam DualSense, który dodawany jest do konsoli, ale po prostu w innym kolorze. W Polce obecnie można kupić jeszcze pady do PS5, a nowe kolory mają pojawić się w 2022 roku (oby).

Źródło: Sony

Sprawdź najnowsze wpisy