ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Horror „Scorn” inspirowany twórczością H.R. Gigera i Zdzisława Beksińskiego z datą premiery!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Długo wyczekiwana gra zatytułowana Scorn dostała w końcu swoją datę premiery. Zapowiedziana na 2021 rok produkcja ostatecznie pojawi się pod koniec 2022 roku.

Scorn — horror mrożący krew w żyłach

Scorn Horror mrożący krew w żyłach

Serbski deweloper Ebb Software ogłosił datę premiery horroru Scorn. Gra, która pojawi się na konsolach Xbox Series X/S oraz PC zadebiutuje w październiku 2022 roku. Datę Serbowie ogłosili za pośrednictwem najnowszego zwiastuna. Oznacza to, że studio zaliczyło roczne opóźnienie względem pierwotnego terminu premiery, którym miał być 2021 rok.

Samą grę zapowiedziano jeszcze wcześniej, bowiem miało to miejsce w maju 2020 roku podczas pokazu oprogramowania Xbox Series X. Scorn zainspirował się twórczością takich artystów jak H.R. Giger (twórca ksenomorfa z Obcego) oraz Polaka — Zdzisława Beksińskiego.

Zobacz też: Matrix Awakens — co wiemy o projekcie?

Horror Scorn to klimatyczna, pierwszoosobowa gra przygodowa utrzymana w klimatach mroku. Akcja osadzona jest w koszmarnym świecie zamieszkałym przez dziwne formy i ponure tapiserie – zakomunikował belgradzki deweloper-wydawca Ebb.

Fabułę zaprojektowano wokół idei „rzucenia w świat”. Odizolowany i zagubiony gracz w tym koszmarnym świecie, będzie musiał eksplorować różne połączone regiony w nieliniowy sposób. Niepokojącym medium będzie także sama postać. Każda lokalizacja zawiera własny motyw (historię), łamigłówki i osoby, które są integralną częścią tworzenia spójnego świata. W trakcie gry otworzysz nowe obszary, zdobędziesz różne zestawy umiejętności, broń oraz przedmioty. Spróbujesz także zrozumieć przedstawione ci widoki — dodaje Ebb.

Niepokojący i ciężki klimat gry można wyczuć już z samego trailera opublikowanego na kanale Ebb Software. Scorn będzie dostępny w bibliotece Xbox Game Pass od razu w dniu premiery. Trzynastominutowy gameplay zaprezentowano już w zeszłym roku.

Źródło: VGC

    Sprawdź najnowsze wpisy