ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejna odsłona serii Sniper Elite w drodze! Co nowego?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Po obfitującej w zapowiedzi i zwiastuny gali The Games Award dostaliśmy kolejną bombę! Studio Rebellion wypuściło na światło dzienne trailer najnowszej gry jej najpopularniejszego cyklu.

Sniper Elite powraca w wielkim stylu

Sniper Elite 5 już wkrótce!

Rebellion to niezależne studio najbardziej znane z serii Sniper Elite. Cykl ten pozwala graczom przejąć kontrolę nad strzelcami wyborowymi (popularnie zwanymi „snajperami„) i walczyć z różnymi wrogami na różnych frontach. Zwykle rozgrywka sprowadza się do zabawy karabinem snajperskim o dużej mocy. Ostatnia część z serii – Sniper Elite 4 studia Rebellion została wydana w 2017 roku. Gra zebrała bardzo dobre recenzje. Anglicy potwierdzili jednak, że nadszedł czas, aby ruszyć dalej. Sniper Elite 5 przywita się ze światem w 2022 roku. Co ciekawe gra trafi od razu po premierze do biblioteki Xbox Game Pass.

Nowa część serii oznaczona numerem „5” to kolejna ewolucja cyklu. Zawiera ona zupełnie nową kampanię osadzoną we Francji i szereg ulepszeń. Mrożąca krew w żyłach kamera rentgenowska, która przyciągała ludzi do tytułów Sniper Elite, zostanie dodatkowo ulepszona. Dzięki nowej fizyce kości, większej liczbie kinowych ujęć oraz możliwości aktywowania kamery zabijania przez broń boczną i pistolety maszynowe rozgrywka została mocno wzbogacona. Stworzona także dogłębną personalizację broni, ulepszono model poruszania się i przemierzania świata. Dodano również kilka trybów online dla wielu graczy. Zapaleńcy „strzelanek” będą mogli dołączyć do kampanii innych graczy jako wrogi snajper, podobnie jak to miało miejsce w grze Deathloop. Kolejnymi trybami są 16-osobowe PvP oraz trójkowe granie w trybie współpracy.

Zobacz też: Darmowe gry od Epic Games

Nowy Sniper Elite wydaje się być dosyć solidnym krokiem naprzód dla serii. Pojawiają się głosy mówiące, że gra może stać się jedną z najlepszych w bibliotece Xbox Game Pass. Warto zaznaczyć, że tytuł ma trafić zarówno do Xbox Game Pass jak i PC Game Pass. Sniper Elite 5 nie ma jeszcze konkretnej daty premiery. Z tego co zapowiedziano ma ona nastąpić w 2022 roku. Po debiucie gry będzie ona dostępna na Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PS5, PS4, oraz PC za pośrednictwem Epic Games Store, Steam i Microsoft Store.

Źródło: Windows Central

    Sprawdź najnowsze wpisy