ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
God of War PC wymagania sprzętowe

I tak Ci nie pójdzie w 4K – wymagania sprzętowe God of War na PC ujawnione

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

God of War na PC zawita już na początku przyszłego roku. Poznaliśmy także szczegółowe wymagania sprzętowe God of War i by cieszyć się rozdzielczością 4K przy 60 klatkach na sekundę trzeba mieć prawdziwą gamingową bestię. Na szczęście nie wszystkie opcje wymagają od graczy tego, by ich komputery były bardzo dobrze wyposażone.

God of War – wymagania sprzętowe na PC

God of War PC wymagania sprzętowe

Premiera God of War na PC odbędzie się już 14 stycznia 2022 roku. To już kolejna nowość od Sony, która ma pojawić się na początku roku. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was, że również z początkiem 2022 pojawi się odświeżona wersja Uncharted. Tam jednak na wersję na PC poczekamy dłużej, a w God of War gracze będą mogli zagrać już niedługo. Produkcja dostępna będzie na platformach Steam oraz Epic Games Store, a już teraz poznaliśmy jej wymagania sprzętowe. Jeżeli będziemy chcieli cieszyć się najlepszym z możliwych ustawień graficznych, to nasz PC musi być naprawdę bardzo dobrze wyposażony.

Ustawienia Ultra, czyli jakość 4K i 60 klatek na sekundę, będą wymagały na pokładzie karty NVIDIA GeForce RTX 3080 (10 GB) lub AMD RX 6800 XT (16 GB). Do tego dochodzi 16 GB RAM i procesor Intel i9-990k/AMD Ryzen 9 3950X. To nie jest tani zestaw, a i kart RTX teraz tak łatwo nie dostaniemy. Jeżeli już się uda, to ich ceny są zabójcze, ale na szczęście to nie są rekomendowane wymagania sprzętowe na PC. Tam jest o wiele przyjemniej, bo mamy NVIDIA GTX 1060 (6 GB)/AMD RX 570 (4G), 8 GB RAM i Intel i5-6600k/AMD Ryzen 5 2400 G.

Zobacz też: Możliwe, że pojawi się nowy Splinter Cell!

Co ma przynosić wersja God of War na PC? Oczywiście lepszą oprawę graficzną, niż ta, która była obecna na PlayStation 4. Do tego dochodzi także wsparcie dla technologii NVIDIA DLSS oraz NVIDIA Reflex. Będzie można także skorzystać z kontrolerów DualShock 4 czy DualSense na PC, jeżeli ktoś tak właśnie lubi grać. God of War na PC wyceniono na 219 złotych.

Źródło: Sony

Sprawdź najnowsze wpisy