ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5

Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5 – data premiery i cena, a na wersję na PC poczekamy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Uncharted: Legacy of Thieves Collection doczekało się swojej daty premiery na PS5. Sony opublikowało także nowy zwiastun produkcji oraz poinformowało, że Uncharted na PC pojawi się w niedalekiej przyszłości. Ulepszona wersja jednej z najciekawszych gier na poprzednią generację konsol PlayStation na rynku pojawi się już niebawem. Co nowego przyniesie?

Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5

Data premiery Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5 została ustalona na 28 stycznia 2022 roku. Czyli zostały niecałe dwa miesiące, choć produkcja pojawiła się już w przedsprzedaży na stronie PlayStation Store. Po polsku gra nazywała się będzie Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei i została wyceniona na 219 złotych. Dostępny będzie także cyfrowy pakiet zawierający Uncharted 4: Kres złodzieja oraz Zaginione dziedzictwo w cenie 169 złotych (wersja PS4). W dniu premiery ma pojawić się także ulepszenie do wersji PS5 dla graczy, którzy posiadają już którąś z pozycji produkcji. To zostało wycenione na 10 euro, czyli zapewne będzie to w Polsce 49,90 zł.

Co nowego przynosi Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5? Przede wszystkim to wersja gry tylko single player, więc nie będzie możliwości współdziałania z innymi graczami. Produkcja ma zostać ulepszona pod względem wizualnym, a czasy wczytywania będą o wiele krótsze. Nie zabraknie także różnych trybów rozgrywki do wyboru. Gracze będą mogli wybierać między trzema opcjami:

  • Fidelity Mode: 4K / 30 FPS
  • Performance Mode: 60 FPS
  • Performance+ Mode: 1080p / 120 FPS

Zobacz też: Tak wygląda nowy Skype na urządzenia mobilne.

Pojawi się także przestrzenny dźwięk i nie zapomniano o adaptacyjnych triggerach z kontrolera DualSense. Wibracje maja pojawiać się nie tylko przy broniach, ale również np. podczas prowadzenia pojazdów. Wersja Uncharted na PC ma zadebiutować w 2022 roku i pojawi się na platformach Steam oraz Epic Games Store. Odnośnie aktualizacji gry z wersji PS4 do PS5 jeszcze jedna ważna informacja. Jeżeli ktoś posiada Uncharted 4 pobrane w ramach PlayStation Plus, nie będzie miał możliwości zakupu ulepszenia do wersji PS5.

Źródło: Sony

Sprawdź najnowsze wpisy