ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rocket League Sideswipe

Mobilna wersja Rocket League trafiła na Androida i iOS

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Gry

Pomimo premiery w 2015 roku, Rocket League wciąż przyciąga ponad 50 tysięcy graczy na Steamie każdego dnia. Dla fanów tytułu, którzy są w ciągłym biegu i nie mają Nintendo Switcha powstała właśnie wersja free-to-play na Androida i iOS, która właśnie trafiła do sklepów na całym świecie pod nazwą Rocket League Sideswipe. Po premierze League of Legend: Wild Rift jest to kolejny popularny tytuł e-sportowy, który został przeniesiony na platformy mobilne, chociaż tym razem doszło do pewnych… modyfikacji.

Rocket League Sideswipe na Androida

Na początku tego roku deweloper Psyonix ogłosił, że Rocket League trafi na platformy mobilne. Największą różnicą w tej wersji jest to, że widok 3D zmienia się na perspektywę 2D side-on. Samochody sterowane są za pomocą wirtualnego joysticka po lewej stronie ekranu, podczas gdy przyciski po prawej stronie służą do skakania i boostowania, z których ten ostatni działa dzięki automatycznemu ładowaniu, a nie padom ładującym. Gracze mogą brać udział w meczach 1v1 lub 2v2, które trwają około dwóch minut każdy. Warto także dodać, że do rozgrywania meczów online wymagane jest konto Epic Games Account. Jest też system rankingowy z tablicami liderów i personalizacją samochodów, podobny do tego, jaki oferuje wersja niemobilna. Tryby gry obejmują standardowy soccar i koszykówki stylu Hoops, i jest nawet wsparcie dla meczów offline.

Zobacz też: GOG wróci do korzeni? Nieciekawe informacje dla graczy

Rocket League Sideswipe jest wciąż w fazie przedsezonowej. Psyonix zapowiedziało, że wkrótce ujawni więcej szczegółów na temat pierwszego sezonu. Grę można pobrać ze Sklepu Play, gdzie obecnie ma ocenę 4,2 z przy ponad 17 tysiącach recenzji. Gra jest również dostępna w App Store firmy Apple. Co prawda tytułu nie ma w AppGallery, jednak użytkownicy smartfonów Huaweia pozbawionych GMS mogą pobrać sprawdzoną wersję Rocket League Sideswipe z naszego sklepu z aplikacjami.

Źródło: AndroidPolice

    Sprawdź najnowsze wpisy