Cyberpunk 2077 Steam

Pozytywny Cyberpunk 2077 – gra przeżywa drugą młodość na Steam

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 przeżywa właśnie drugą młodość na Steam. Ostatnio produkcja CD Projekt RED została wręcz zasypana pozytywnymi recenzjami od nowych graczy, a i sama gra wskoczyła na listę najlepiej sprzedających się tytułów. To wszystko bez żadnych nowych łatek czy zawartości. Prawie rok po premierze tytuł zaczyna zyskiwać uznanie w oczach graczy, a szczególnie tych korzystających z PC-tów.

Cyberpunk 2077 na Steam – zalew dobrych recenzji

Cyberpunk 2077 Steam

Chyba wszyscy pamiętamy, jak wyglądała premiera Cyberpunk 2077. Ogromne oczekiwania graczy, kilkukrotne przesunięcie samej premiery i w końcu gra pojawiła się na rynku w grudniu zeszłego roku. Pierwsze recenzje pokazywały, że to tytuł interesujący, ale zmagający się z pewnymi błędami i niedopracowaniem. Wersja na komputery osobiste działała o wiele lepiej, niż na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. I to właśnie recenzje wersji na PC-ty zachęcały do zakupu gry. Niestety, ale wersje konsolowe pogrążyły CD Projekt RED i sprawiły, że na firmę wylała się fala krytyki. Od premiery Cyberpunk 2077 minął prawie rok i już wiemy, że wersja gry na PlayStation 5 i Xbox Series X nie pojawi się w 2021.

Jednak osoby grające teraz w wersje na komputery osobiste zdają się odkrywać Cyberpunk 2077 na nowo. Na Steam w ciągu ostatnich kilku dni pojawiło się kilkanaście tysięcy pozytywnych recenzji gry. Jakby tego było mało, to Cyberpunk 2077 jest na pierwszym miejscu na liście globalnych bestsellerów wyprzedając m.in. Battlefield 2042, Forza Horizon 4 czy Farming Simulator 22. To ogromny sukces, który pokazuje, że wersja Cyberpunk 2077 na PC-ty była tą właściwą.

Zobacz też: Kiedy iPhone zniknie z rynku?

Gdyby CD Projekt RED zdecydował się opóźnić premierę gry na konsole, dziś sytuacja firmy mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście sama gra miała swoje problemy także w wersji na komputery osobiste, ale nie aż takie, jak w wersji na konsole. Rosnąca ostatnio popularność Cyberpunk 2077 na Steam może być też powiązana z przeceną gry, którą teraz można dostać za 95,50 złotych.

Źródło: Twitter / Steam

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy