ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon Prime Gaming grudzień 2021

Świetna oferta Amazon Prime Gaming na grudzień 2021 – jest polska gra, którą trzeba znać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Oferta Amazon Prime Gaming na grudzień 2021 prezentuje się wyjątkowo ciekawie. I to nie tylko dlatego, że dostępna w niej będzie gra od polskiego studia 11 bit. I nie, nie mamy tutaj na myśli This War of Mine, ale opowieść o świecie skutym lodem, czyli Frostpunk. Idealna pozycja na zbliżającą się wielkimi krokami zimę. Co jeszcze trafi do oferty Amazon Prime Gaming.

Amazon Prime Gaming – oferta na grudzień 2021

Kolejny miesiąc to kolejna bardzo ciekawa oferta w Amazon Prime Gaming. Przypomnijmy, że to usługa, która dostępna jest w ramach pakietu Prime, który kosztuje 49 złotych. I mówimy tutaj o cenie za 12 miesięcy, a jeżeli zakładamy nowe konto to nawet na 13 miesięcy, ponieważ pierwszy jest darmowy. Za mniej niż „piątaka” mamy dostęp do platformy Amazon Prime Video, ale także do tej stworzonej do gier. Co miesiąc pojawiają się tam nowe produkcje, które można sobie przypisać za darmo do różnych platform (Steam, Epic Games itd.). Co ważne, te produkcje będą już dla graczy dostępne zawsze. Nawet wtedy, kiedy członkostwa w Amazon Prime nie będzie się dalej opłacało.

Ostatnio Amazon proponował m.in. grę Control, a teraz przyszła pora na ofertę grudniową. Ta także prezentuje się znakomicie, choć może nie tak dobrze, jak ta z listopada. Co nie zmienia faktu, że dalej mówimy o produkcjach, które można mieć praktycznie za darmo. Tak prezentuje się lista gier, które trafiają w grudniu do oferty.

  • Need for Speed Hot Pursuit
  • Frostpunk
  • Journey to the Savage Planet
  • Football Manager 2021
  • Morkredd
  • Spellcaster University
  • Youtubers Life
  • Stubbs the Zombie
  • Tales of Monkey Island Complete Pack

Zobacz też: Jak wygląda fragmentacja Androida? Źle wygląda.

Frostpunk za darmo w Amazon Prime Gaming

Może nie jesteśmy do końca obiektywni, ale z powyższej listy jedną z ciekawszych pozycji jest Frostpunk. Po ogromnym sukcesie This War of Mine studio 11 bit miało przed sobą ciężkie zadanie. Jednak ich Frostpunk pokazał, że 11 bit ma na siebie pomysł. Tutaj także przyjdzie nam zmierzyć się z ludzkimi słabościami, choć w innej formie, niż w najgłośniejszym z ich tytułów. Frostpunk to zdecydowanie tytuł, który warto mieć w swojej kolekcji. I choć tytuł pojawił się także na konsolach, to jednak w wersji na PC jego ogrywanie zdaje się być przyjemniejsze. Przypomnijmy, że Frostpunk 2 jest obecnie w produkcji.

Frostpunk to najnowsza gra twórców This War of Mine, należąca do gatunku society survival. Ciepło oznacza tu życie, a każda decyzja ma swoją cenę. Mieszkańcy skutego lodem świata opracowują technologię parową, która ma pozwolić im przetrwać na obezwładniającym mrozie. Twoim zadaniem jest wybudowanie ostatniego miasta na Ziemi oraz opieka nad społeczeństwem. Optymalizacja i gospodarowanie zasobami często ścierają się tu z empatią i podejmowaniem przemyślanych decyzji. Choć zarządzanie miastem i społeczeństwem zajmuje graczowi większość czasu, w pewnym momencie konieczne stanie się odkrywanie świata zewnętrznego, co pozwoli poznać jego historię i zrozumieć obecną sytuację. Jakie decyzje podejmiesz, by zapewnić społeczeństwu przetrwanie? Co zrobisz, kiedy będziesz na skraju wytrzymałości? I kim się wówczas staniesz?

Frostpunk – opis z platformy Steam

W co jeszcze warto zagrać w grudniu?

Oczywiście Frostpunk to nie wszystko, co warto ograć z grudniowej oferty Amazon Prime Gaming. Fani wyścigów powinni być zadowoleni z obecności w ofercie Need for Speed Hot Pursuit. Oczywiście pod warunkiem, że produkcji nie mają już dawno za sobą, ale w przypadku tego typu okazji, rzadko kiedy dostaje się całkiem nowe gry. Nie ma co jednak narzekać, bo zadbano o różnorodność tytułów. Fani sportu mogą zainteresować się Football Manager 2021. Nie zabrakło także czegoś dla miłośników główkowania. Ci powinni spojrzeć na Morkredd, czyli grę logiczną stworzoną do gry w dwie osoby. Fani przygodówek zapewne sięgną po Tales of Monkey Island Complete Pack, czyli nowe spojrzenie na klasyczne gry. Tutaj można żałować, że twórcy nie pokusili się o grafikę, którą znamy z oryginalnych odsłon serii, a postawili na 3D. Niestety, ale jak widać, nie można mieć wszystkiego. Dalej jednak Amazon Prime Gaming na grudzień 2021 prezentuje się bardzo dobrze. Nic, tylko grać.

Źródło: Amazon / Steam

Sprawdź najnowsze wpisy