ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Obcy: Izolacja na Androida

Obcy: Izolacja zmierza na Androida – premiera jeszcze w tym roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Gry

Jedna z najlepiej ocenianych gier z gatunku survival horror ostatnich lat zawita na smartfony i tablety. Feral Interactive przeniesie Obcy: Izolacja na iOS i Androida 16 grudnia. Warto tu dodać, że firma ta stoi także za portami Rome: Total War, Tropico czy XCOM 2. Mamy więc tu do czynienia ze studiem, które ma spore doświadczenie w portowaniu na urządzenia mobilne, chociaż znane jest także z wysokich cen swoich produkcji, które z czasem jednak spadają.

Obcy: Izolacja na Androida

Feral zajmowało się także portem gry na Nintendo Switch. Studio twierdzi, że odtworzyło oszałamiającą oprawę wizualną AAA, wciągającą narrację i przerażającą atmosferę wielokrotnie nagradzanego arcydzieła sci-fi studia Creative Assembly na urządzenia mobilne bez kompromisów. Dodano konfigurowalne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, choć można podłączyć zewnętrzny kontroler. Gra dodatkowo zawiera wszystkie siedem pakietów DLC. Biorąc to pod uwagę cena wynosząca 15 USD, czyli około 60 PLN prezentuje się nad wyraz dobrze.

Zobacz też: Ruined King: A League of Legends Story – wrażenia z przyjemnego RPG

Akcja Obcy: Izolacja rozgrywa się 15 lat po klasycznym horrorze sci-fi Ridleya Scotta. Gracze wcielają się w postać inżynier Amandy Ripley, która próbuje rozwiązać tajemnicę zniknięcia swojej matki Ellen Ripley. Creative Assembly wykonało kawał dobrej roboty, odwzorowując przerażającą atmosferę oryginalnego filmu. Perspektywa pierwszoosobowa z pewnością potęguje uczucie strachu, gdy próbujemy uniknąć ksenomorfa. Pewne jest jedno: do tej gry koniecznie trzeba będzie założyć słuchawki.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy