ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tomb Raider Ascension

Tomb Raider Ascension – tak mogła wyglądać Lara Croft w wersji horrorowej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Tomb Raider Ascension to projekt, który już nie ujrzy światła dziennego, a szkoda. Tak bowiem miała nazywać się gra, która pokazywałaby Larę Croft w innej wersji, niż jesteśmy do niej przyzwyczajeni. Zanim pojawiły się trzy ostatnie części produkcji, pracowano bowiem nad wersją gry, która uderzałaby w znacznie mroczniejsze tony, niż dotychczas.

Tomb Raider Ascension

Square Enix podzieliło się tym, jak mógł wyglądać reboot serii z Larą Croft, gdyby udało się zrealizować pierwotne założenia. Dziś wiemy, że tak się nie stało, ale po Tomb Raider Ascension został ślad. Twórcy pokazali bowiem wczesny zapis z samej gry, gdzie można z bliska przyjrzeć się trochę innej odsłonie serii, niż wszyscy mogli się jej spodziewać. Nowa odsłona miała być znacznie mroczniejsza, niż znane wcześniej. Główna bohaterka dalej zajmowałaby się tym, czym dotychczas, ale przyszłoby jej walczyć z zupełnie innego rodzaju przeciwnikami. Wprawdzie w serii Tomb Raider walczyliśmy już z potworami, to jednak nigdy nie wysuwały się one na pierwszy plan.

Tomb Raider Ascension mogło to zmienić, co zresztą widać na fragmentach rozgrywki udostępnionych w sieci. Patrząc na rzeczone fragmenty można żałować, że Tomb Raider Ascension nie powstało. Wprawdzie nowa seria gier z Larą jest naprawdę interesująca, to jednak nie wnosiła zbyt wiele nowego. Oczywiście pojawiały się nowe mechaniki czy miejsca, które odwiedzała kobieta, ale każda z trzech produkcji jest do siebie bardzo podobna.

Zobacz też: Netflix dodaje do swojej biblioteki kultowy serial!

Twórcy sami przyznali, że inspirowali się przy tym projekcie takimi tytułami jak Resident Evil czy Shadow of the Colossus. I to widać. Podczas prac na Tomb Raider Ascension twórcy nie mogli jednak zdecydować się, czy obrali dobry kierunek. W końcu postawiono na bardziej rzeczywistą odsłonę, która odniosła ogromny sukces. Teraz za to możemy przyjrzeć się projektowi, który wylądował w szufladzie.

Źródło: Video Game Chronicles

    Sprawdź najnowsze wpisy