ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
God of War PC

God of War na PC – jest data premiery i pierwszy zwiastun produkcji

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

To już potwierdzone – God of War zmierza na PC. Kolejna produkcja ekskluzywna dla Sony PlayStation traci swoją ekskluzywność. To samo stało się wcześniej z Days Gone, Horizon Zero Dawn czy Death Stranding. I to jasny znak, że przyszłość grania to multiplatformowość, choć w tym przypadku powód debiutu God of War na PC może być trochę inny, niż tylko chęć zarobku.

God of War na PC – data premiery i zwiastun

Zacznijmy od najważniejszego, czyli tego, kiedy tytuł pojawi się na komputerach osobistych. Otóż data premiery God of War na PC została ustalona na 14 stycznia 2022 roku. Za kilka miesięcy posiadacze „blaszaków” będą mogli na własnej skórze sprawdzić, jak radził sobie Kratos w zupełnie nowych lokacjach i ze swoim dzieckiem u boku. To zupełnie nowa odsłona serii, która z początku mogła odstraszyć wielu fanów poprzednich jej odsłon. Jednak God of War od Santa Monica Studio okazał się naprawdę bardzo dobrym tytułem.

Ten debiutował jeszcze na PlayStation 4 i wyciągnął z konsoli chyba wszystko, co było można. Wizualnie tytuł olśniewał. Można było mieć pewne zarzuty co do samej walki, a raczej dużej powtarzalności niektórych przeciwników. Finalnie to jednak bardzo dobra produkcja, która teraz trafi do nowych graczy. Po raz kolejny tytuł z PlayStation ląduje na PC-tach. Widać, że Sony chce jeszcze na produkcji trochę zarobić, ale taki debiut może być też spowodowany zbliżającą się premierą kontynuacji gry. God of War Ragnarok zmierza na konsole PlayStation, więc Sony chce podgrzać dodatkowo atmosferę wokół produkcji.

Zobacz też: CD Projekt zalicza kolejne opóźnienie – aktualizacja Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 na next-geny dopiero w 2022 roku.

Tytuł ma działać na PC w rozdzielczości 4K, ale ustawień graficznych będzie znacznie więcej, a w tym i takie bazujące na wydajności i liczbie klatek. Co ciekawe, God of War na PC otrzyma wsparcie dla NVIDIA DLSS. Gra będzie wspierała także kontrolery Sony (DualSense 4 oraz DualSense), a kupując grę w wersji cyfrowej można liczyć na zestaw dodatkowych skinów. God of War dostępne jest już na Steam, gdzie wyceniono grę na 219 złotych.

Źródło: Sony

Sprawdź najnowsze wpisy