God of War Ragnarok

Podsumowanie PlayStation Showcase – God of War to perła w koronie nowej generacji

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Wczorajsze PlayStation Showcase było pokazem, który wolno się rozkręcał, ale finalnie dał fanom gier dużo dobrego. Niestety, ale w dużej mierze na te dobre rzeczy trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Większość zaprezentowanych gier nie dostała jeszcze bowiem swojej daty premiery, ale przynajmniej wiemy już, że jest na co czekać. Co takiego pokazano podczas prezentacji?

PlayStation Showcase podsumowanie

PlayStation showcase 2021

Wiele gier, które pokazano na PlayStation Showcase, było już znanych zanim wystartowała sama prezentacja. Niespodzianek nie było wiele, ale te, które zaprezentowano, rozgrzał do czerwoności. Na PlayStation pojawi się bowiem remake Star Wars Knights of the Old Republic, czyli jednej z klasycznych gier z uniwersum. Niestety, ale bez daty premiery. Zobaczyliśmy także zwiastun Alan Wake Remastered, który po raz pierwszy zmierza na konsole Sony. To może być prawdziwa uczta, choć trudno tutaj mówić o nowych grach. Odświeżenia doczekają się także dwa ostatnie Uncharted, które na PlayStation 5 mają po prostu błyszczeć. Już z konsol poprzedniej generacji wyciągały ostatnie soki, więc tutaj może być tylko lepiej.

Dowiedzieliśmy się także, że Grand Theft Auto V w wersji na PlayStation 5 nie pojawi się w tym roku, a dopiero w marcu 2022. Sony podczas prezentacji pokazało także nowy trailer do Deathloop oraz całkiem ciekawego slashera o tytule Project EVE. Mogliśmy także bliżej przyjrzeć się nowej produkcji od Square Enix, czyli interesująco zapowiadającego się Forspoken. Nie zabrakło również odjechanej strzelanki, która ma łączyć ze sobą świat magii i szalonej akcji. Tiny Tina’s Wonderland pojawi się w przyszłym roku i z pewnością przyciągnie sporo graczy. Interesująco zapowiada się także GhostWire: Tokyo, na które mogliśmy spojrzeć z bliska i zobaczyć, jak będzie prezentowała się sama rozgrywka.

Zobacz też: Matrix 4 na pierwszym zwiastunie – trailer pokazuje dobrze znaną historię.

Nie zabrakło także nowego spojrzenia na zbliżającą się wielkimi krokami premierę Marvel: Strażnicy Galaktyki. Zresztą Marvel i produkcje z jego uniwersum zagościły podczas PlayStation Showcase jeszcze dwukrotnie, ale do tego zaraz przejdziemy. Teraz pora skupić się na najgłośniejszych tytułach, które zaprezentowano i które mogą przekonać graczy do tego, by ci sięgnęli po PlayStation 5.

God of War Ragnarok

Santa Monica Studio pokazało w końcu coś więcej, niż tylko planszę z tytułem gry, jak miało to miejsce na prezentacji samej konsoli Sony. Teraz w końcu zobaczyliśmy trailer God of War Ragnarok, czyli kontynuacji wielkiego hitu jeszcze z PlayStation 4. Data premiery nie jest znana, ale wiadomo, że będzie to tytuł cross-generacyjny. Zagrają więc w niego posiadacze zarówno starszej generacji konsol PlayStation, jak również posiadacze „piątki”. To może trochę wpłynąć na jakość samej produkcji, która musi być dostosowana do słabszych sprzętów. Zresztą to trochę widać na zwiastunie, gdzie trudno doszukać się ogromnego skoku generacyjnego. Nie ma co jednak narzekać, bo już poprzednia odsłona wyglądała fenomenalnie.

God of War Ragnarok będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniej odsłony i podobnie jak tam, przyjdzie nam obserwować podróż Kratosa oraz Atreusa. Widać, że relacja ojca z synem lekko się zmieniła i co ciekawe, Kratos zdaje się nie być tak skłonny do walki, jak było to w poprzednich częściach gry. Możemy być jednak pewni tego, że w Ragnarok będzie sporo rzeczy do robienia i jeszcze więcej do uśmiercenia. Bohaterowie zmierzą się z Thorem oraz Freyą, czyli mamy dalsze pogłębianie nordyckiej mitologii. Teraz tylko czekać na datę premiery i miejmy nadzieję, że ta będzie w 2022 roku.

Spider-Man 2

Mogliśmy spodziewać się tego, że Insomniac Games pokaże coś interesującego. Ich Ratchet & Clank: Rift Apart to cudowna gra, a wiadomo było, że kontynuacja przygód Spider-Mana to tylko kwestia czasu. Niestety, ale na Spider-Man 2 przyjdzie nam poczekać aż do 2023 roku, więc teraz zaprezentowano tylko trailer bez elementów rozgrywki. Za to widzimy na nim przeciwnika, z którym zmierzy się dwójka bohaterów znanych z poprzednich części. Tym razem trzeba będzie walczyć z Venomem, czyli jedną z najpopularniejszych postaci z komiksów. Pojawi się także kolejna gra z uniwersum Marvela, gdzie głównym bohaterem będzie Wolverine. Tutaj jednak poskąpiono szczegółów.

Gran Turismo 7

4 marca 2022 roku na konsolach Sony pojawi się wyczekiwane przez fanów Gran Turismo 7. Zwiastun pokazuje, że zdecydowanie jest na co czekać, bo gra wygląda przepięknie. To jeden z tych tytułów, którzy fani wyścigów po prostu będą musieli mieć w swojej kolekcji.

Źródło: Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy