Kilka dni temu Epic Games ogłosiło nowy, limitowany tryb dla Fortnite o nazwie Fortnite Impostors. Niemal natychmiast pojawiły się porównania między Fortnite Impostors a Among Us, czyli grą, która zdobyła popularność w zeszłym roku, gdy pandemia COVID-19 sprawiła, że ludzie nie mogli się ruszyć z domu i szukali sposobów na spędzenie czasu z przyjaciółmi w sieci. Jak się okazuje, wydaje się, że premiera Fortnite Impostors zaskoczyła deweloperów stojących za Among Us.

Among Us krytykuje Fortnite Impostor

Na Twitterze kilku deweloperów z Among Us podzieliło się swoimi spostrzeżeniami na temat Fortnite Impostors i nie są one zbyt pochlebne. Victoria Tran, która pełni funkcję stratega społeczności Innersloth i dyrektora społeczności w Among Us stwierdziła, że Epic powinien był zrobić więcej, aby odróżnić Fortnite Impostors od Among Us. Członkowie firmy podkreślają, że nie mają problemu, z tym że w Fortnite występuje ta sama mechanika, a ze skopiowaniem całego pomysłu. 

Nie opatentowaliśmy mechaniki Among Us. Nie sądzę, żeby to było zdrowe dla branży. Jednak czy naprawdę tak trudno jest włożyć 10% więcej wysiłku, aby nadać temu własny szlif?

— Zapytał współzałożyciel Innersloth i projektant Among Us Marcus Bromander.

Zobacz też: Hisense partnerem Paris Saint-Germain i z nowym wyróżnieniem dla swojego telewizora 4K

Among Us mocno inspirowało się grą imprezową Mafia, znaną również jako Werewolf. Mimo to dodało kilka rzeczy do formuły, a mianowicie zadania dla graczy do wykonania i inne metody sabotażu poza prostym przekierowaniem. Wygląda na to, że Innersloth jest rozczarowany tym, że Epic po prostu skopiował te mechaniki wprowadzając Fortnite Impostors nie dając przy tym nic od siebie. 

Źródło: SlashGear