Dziś będzie dobry dzień dla fanów strategii, ponieważ do Xbox Game Pass trafia wyczekiwany Humankind. Zła wiadomość może być taka, że mowa o Xbox Game Pass w wersji na PC, czyli w strategię na razie zagrają tylko posiadacze komputerów osobistych. Zważywszy na to, że w strategie wygodniej gra się na klawiaturze i myszce, nie jest to jednak do końca zła wiadomość.

Humankind w Xbox Game Pass – coś dla fanów Cywilizacji

Humankind to wyczekiwana produkcja od SEGA oraz Amplitude Studios, która jeszcze przed premierą została uznana za „pogromcę Cywilizacji”. I choć to dość mocne stwierdzenie, to między obiema produkcjami jest wiele podobieństw. Humankind ma nas bowiem przeprowadzać przez historię świata i różnych cywilizacji. Zadaniem gracza będzie odpowiednie nimi rządzenie oraz oczywiście podbój innych terenów. Będzie więc i miejsce na walkę, ale i eksplorację nowych terytoriów, badania i zapewnienie wyżywienia mieszkańcom naszych osad i miast.

Łącz do 60 historycznych kultur, przewodząc ludziom od starożytności po współczesność. Zacznij skromnie jako neolityczne plemię, wkrocz w starożytność jako Babilończycy, w epokę klasyczną wejdź jako Majowie, w średniowiecze jako Umajjadzi, we wczesną nowożytność jako Brytyjczycy i tak dalej. Każda kultura posiada specjalne cechy i premie, które pozwalają na tworzenie niemal nieskończonej liczby kombinacji. Mierz się z historycznymi wydarzeniami, podejmuj ważne decyzje moralne i dokonuj przełomów naukowych. Odkrywaj naturalne dziedzictwo planety i wpraw w ruch rozwój najwspanialszych zdobyczy ludzkości. Każdy element rozgrywki jest zgodny z wiedzą historyczną. Połącz je, aby stworzyć własną wizję świata.

Humankind – opis z Epic Store Games

Zobacz też: Co nowego dziś na Netflix?

Humankind ma swoją premierę na PC dziś i dziś także trafia do Xbox Game Pass dla komputerów osobistych. Dostęp do usługi kosztuje 39,99 złotych miesięcznie, a nowi subskrybenci mogą mieć pierwszy miesiąc za 4 złote. Jeżeli korzysta się z Xbox Game Pass Ultimate, dostęp do wersji PC także ma się w cenie (54,99 złotych miesięcznie). Można kupić także specjalną wersję gry w okładką przygotowaną pod nasz kraj. Cena produkcji wynosi wtedy 169 złotych, a znajdziecie ją TUTAJ.

Źródło: XGP.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.