Duke Nukem Begins

Duke Nukem Begins – zapowiedź, która pokazuje zaprzepaszczoną szansę

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Duke Nukem Begins to produkcja, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. I nigdy też w nią nie zagramy, ale za to możemy spojrzeć na jej zapowiedź. Ta została przygotowana przed laty, by pokazać, czym ma być gra, ale na niewiele się to zdało. Z różnych względów tytuł został skasowany, ale teraz w końcu możemy zobaczyć, jak mógł wyglądać.

Duke Nukem Begins

Prace nad Duke Nukem Begins rozpoczęły się w 2007 roku, ale produkcja stale miała „pod górkę”. Pojawiły się problemy prawne, a spór między Gearbox i 3D Realms sprawił, że tytuł finalnie trafił do kosza. Wprawdzie później pojawił się Duke Nukem Forever, ale w przypadku Begins mielibyśmy do czynienia z czymś zupełnie innym. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Duke pojawiał się w formie platformówki i FPS-a. Jednak w wersji TPP jeszcze go nie widzieliśmy, a Begins miało to zmienić. I jak dziś już wiemy, tego nie zrobiło.

Zapowiedź Duke Nukem Begins, która została udostępniona na YouTube, nie pokazuje jednak samej rozgrywki. Animacja powstała na potrzeby prezentacji i wyjaśnienia tego, czym ma być sama gra. Trailer przygotowano na podstawie przedstawionych materiałów i koncepcji, więc finalnie produkcja wyglądałaby bardzo podobnie. Za animację odpowiedzialne było studio Janimation i włożyło w przygotowanie jej bardzo dużo pracy. Niestety, ale dopiero po stworzeniu zapowiedzi okazało się, że cała praca poszła na marne.

Zobacz też: Jak wybrać fotel gamingowy, by nie żałować decyzji?

Ten trailer miał pomóc firmie Janimation w tym, by „wypłynąć na szerokie wody”. Informacja o anulowaniu gry podłamała zespół. Dopiero teraz, po kilkunastu latach od stworzenia animacji, ta ujrzała światło dzienne. Gra mogłaby być ciekawym odświeżeniem formuły. Duke Nukem w wersji TPP dawałby zapewne więcej swobody graczom w eksploracji świata przedstawionego. Niestety, ale jedyne co pozostało po Begins, to ta zapowiedź. Może jeszcze kiedyś ktoś sięgnie po Duke-a i spróbuje ożywić jego legendę.

Źródło: YouTube

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy