Są takie pozycje na PC, które znać po prostu trzeba. Teraz kilka z nich dostępnych jest za darmo na platformie GOG. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba się zbytnio śpieszyć z tym, by przypisać je do swojego konta. Promocja na GOG trwa bowiem aż do 3 września, czyli mamy prawie miesiąc na to, by z niej skorzystać. A skorzystać warto, by udostępnione za darmo produkcje na PC są warte uwagi.

Kultowe gry za darmo na PC – Syndicate oraz Ultima

kultowe gry pc za darmo syndicate ultima
Fot. GOG

GOG.com to platforma, która co jakiś czas udostępnia wybrane produkcje za darmo dla swoich użytkowników. Może nie robi tego tak często, jak Epic Games Store, ale wystarczająco, by przyciągnąć uwagę graczy. Szczególnie tych, którym tęskno do klasyki. W tym przypadku także dostaje się zestaw kultowych gier na PC, które warto mieć w swojej kolekcji. Mowa tutaj o trzech, a w zasadzie czterech produkcjach, które można przypisać do swojego konta na platformie. Oto one.

  • Ultima Underworld 1+2 (The Stygian Abyss oraz Labyrinth of Worlds)
  • Syndicate (wersja Plus)
  • Syndicate Wars

Pierwsze z gier, które GOG udostępnia teraz za darmo, to seria Ulitma Underworld. Dwie gry, które można zakwalifikować do gatunku cRPG. Pierwsza odsłona zadebiutowała na rynku w 1992 roku i wprowadziła coś, co wcześniej trudno było znaleźć w grach z tego gatunku – trójwymiarową grafikę. Dziś oczywiście inaczej pojmujemy ten termin, ale wtedy Ultima Underworld wyznaczała zupełnie nowe standardy.

Zobacz też: Co zrobić, jeżeli zepsuł się kontroler do PlayStation 5?

To samo można powiedzieć o kolejnej grze, którą można mieć teraz za darmo. Syndicate to już klasyka sama w sobie. Mroczna i wciągająca gra osadzona w przyszłości. W świecie, gdzie rządzą już megakorporacje. Gracze będą mieli przed sobą kilkadziesiąt misji do wykonania, a wersja udostępniona przez GOG zawiera już wydane do gry dodatki. Jeżeli Syndicate przypadnie komuś do gustu, to ma GOG czeka także kontynuacja gry – Syndicate Wars. Wszystkie produkcje znajdziecie na stronie platformy.

Źródło: GOG