Wiedźmin pogromca potworów

Czego nie dotknie CD Projekt, zmienia się w złoto – ogromy sukces Pogromcy potworów

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Wiedźmin: Pogromca potworów dopiero co zadebiutował na Androidzie oraz iOS, a już może pochwalić się pierwszym sukcesem. Po produkcję osadzoną w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego sięgnęło już ponad milion osób. A to dane tylko z Google Play Store, ponieważ Apple nie ma w zwyczaju dzielić się podobnymi informacjami.

Wiedźmin: Pogromca potworów – gigantyczny sukces

Nie od dziś wiadomo, że to, czego dotyka się CD Projekt, zazwyczaj okazuje się sukcesem. Nawet w przypadku Cyberpunk 2077, który na konsolach starszej generacji powodował masę problemów. Tytuł zwrócił się z nawiązką, a ostatnio nawet powrócił na łono PS Store, a gracze bardzo chętnie po niego sięgali. Podobnie stało się z grą mobilną, którą można nazwać „Wiedźmin AR”. Ta zadebiutowała niedawno na platformach Android oraz iOS, a już teraz może się pochwalić ponad milionem pobrać ze sklepu Google. Czy podobna wartość pojawiła się w Apple Store? Tego się raczej nie dowiemy, ale to i twórcy gry i tak muszą być teraz bardzo mocno z siebie zadowoleni. Nawet pomimo tego, że w dniu premiery był problem z zalogowaniem się do gry.

The Witcher: Monster Slayer to wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej gra role-playing, w której wcielasz się w profesjonalnego zabójcę potworów. Przed tobą rozgrywająca się na pograniczu światów przygoda fantasy, która z każdym krokiem wciąga coraz bardziej. Trop potwory rodem z koszmarów i poznawaj ich zwyczaje. Zbieraj wiedźmińskie oręże i warz potężne eliksiry, których efekty pomogą ci zyskać przewagę w walce z coraz potężniejszymi wrogami. Spraw, by usłyszał o tobie cały Kontynent, a zdobyte w boju doświadczenie oraz zasoby wykorzystuj, by trenować, ulepszać ekwipunek i tworzyć zupełnie nowe strategie.

Wiedźmin: Pogromca potworów – opis z Google Play Store

Zobacz też: Pierwsze wrażenia z Wiedźmin: Pogromca potworów.

Tytuł w ciągu tygodnia od swojego debiutu mógł wygenerować już ponad 500 tysięcy dolarów (ponad 1,9 miliona złotych). Większość pieniędzy zostawili w grze gracze z USA, a to dopiero początek szału na mobilnego Wiedźmina. Premiera drugiego sezonu serialu kręconego dla Netflix odbędzie się w grudniu, więc do tego czasu graczy może tylko przybywać.

Źródło: GamesIndustry

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy