Xbox Game Pass

Z Game Pass znika popularna gra i to po kilku miesiącach – subskrypcja nie taka fajna?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Z Xbox Game Pass znika kolejna duża produkcja i to zaledwie po kilku miesiącach obecności w usłudze. Mowa o GTA V, które mimo tego, że swoją premierę miało już dawno temu, to dalej jest jedną z najpopularniejszych gier. Taką, do której fani wracają regularnie i to nie tylko ze względu na możliwości sieciowej rozgrywki.

Z Xbox Game Pass znika GTA V

Xbox Game Pass GTA V

Grand Theft Auto V trafiło do Xbox Game Pass w kwietniu tego roku, a teraz znalazło się w sekcji „do usunięcia”. Microsoft wprawdzie nie podał jeszcze konkretnej daty, kiedy tytuł zniknie z usługi, ale możemy spodziewać się tego w ciągu kilku najbliższych tygodni. Tak było z Wiedźmin 3: Dziki Gon, który z Xbox Game Pass także „wyleciał”. Oczywiście mogą pojawić się głosy, że przecież GTA V to już tytuł, który każdy kto chciał, dawno ma za sobą. I jest w tym sporo prawdy, ale trzeba wziąć też pod uwagę jeszcze jedno. GTA V to produkcja, która po prostu przyciąga graczy. Część graczy kupuje dostęp do Xbox Game Pass nie dla niszowych produkcji, ale właśnie dla tytułów AAA.

GTA V było już wcześniej w usłudze Microsoftu, by następnie ustąpić miejsca innej produkcji od Rockstar. Wtedy w Game Pass pojawiło się Red Dead Redemption 2, którego już tam nie znajdziemy. Możliwe, że teraz sytuacja będzie wyglądała podobnie i gry po prostu zamienią się miejscami. Zapewne nie jest tak, że ktoś wykupił subskrypcję specjalnie dla GTA V, ale taka strata może boleć. Szczególnie w sytuacji, kiedy grało się dużo on-line.

Zobacz też: Ciekawa promocja na serię Samsung Galaxy S21 – można odzyskać do 900 złotych.

Xbox Game Pass to trochę jak „Netflix dla gier”, co widać bardzo wyraźnie. Produkcje trafiają tam na określony czas, a wyjątkami są tytuły od developerów, których wykupił Microsoft. Decydują się na usługę subskrypcyjną tego typu, trzeba być świadomym, że niektóre produkcje będą z niej znikały. Szkoda tylko, że GTA V „wylatuje” często i zdecydowanie zbyt szybko.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy