Verdun

Kolejne darmowe gry na Epic Games Store – pora na ostrą walkę

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Kolejny tydzień, to kolejne darmowe gry na Epic Games Store, które można przypisać do swojego konta. Tym razem platforma postawiła na produkcje, które mogą spodobać się miłośnikom różnego rodzaju walki. Do wyboru będzie bowiem strzelanka FPS osadzona w realiach I Wojny Światowej oraz tytuł, gdzie trzeba będzie się wykazać analitycznym umysłem.

Darmowe gry na Epic Games Store

Defense Grid

Jak to zwykle bywa w przypadku darmowych gier na Epic Store Games, czas na ich odebranie jest do godziny 17.00 w następny czwartek (29 lipca). Teraz do odebrania są dwa tytuły: Verdun oraz Defense Grid: The Awakening. Jeżeli ktoś nie miał przyjemności grać w żaden z powyższych tytułów, to warto nadrobić. Poniżej znajdziecie opisy do obu z nich.

Fabuła gry toczy się na froncie zachodnim w latach 1914–1918, podczas jednego z najbardziej krwawych konfliktów w dziejach świata. Jej twórcy inspirowali się niesławną bitwą pod Verdun z 1916 roku. Verdun to pierwsza wieloosobowa gra FPS osadzona w realiach I wojny światowej, która rozpoczęła serię gier o tym okresie (WW1 Game Series). Okrutna specyfika walki w zwarciu podczas wojny pozycyjnej oznacza, że umiejętność korzystania z bagnetu może być równie istotna, co celność podczas strzelania. Rozgrywka osadzona w czasach I wojny światowej: autentyczna broń, gaz trujący, klaustrofobiczne maski przeciwgazowe, straszliwe okrucieństwo i okrutne zapory artyleryjskie. Strategiczna zespołowa gra FPS: 15 rodzajów drużyn o różnym uzbrojeniu i wyposażeniu reprezentujących żołnierzy z ponad 5 krajów. Prawdziwa wojna pozycyjna: dynamiczna linii frontu w czasie rzeczywistym z rozgrywką opartą na szybkim ataku i kontrataku.

Verdun

Zobacz też: Apple TV+ można mieć za darmo – promocja dla posiadaczy PlayStation 5.

Defense Grid: The Awakening to najlepsza gra typu tower defense, która przypadnie do gustu graczom o każdym poziomie umiejętności. Najeżdżają Cię hordy wroga i to od Ciebie zależy, czy uda się je powstrzymać – budując w strategicznych miejscach wokół bazy umocnione wieże. Sterowanie jest intuicyjne, a rozgrywka angażująca – specjalne rodzaje ataku i właściwości każdej wieży współgrają ze sobą, zapewniając wiele możliwych sposobów na wygraną.

Defense Grid: The Awakening

Źródło: Epic Games Store

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy