Cyberpunk 2077 najpopularniejszą grą w PS Store – ten sam, którego gracze masowo zwracali

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Otóż Cyberpunk 2077 stał się najpopularniejszą grą w PS Store ostatniego miesiąca. Na blogu Sony pojawiło się zestawienie najchętniej wybieranych gier przez użytkowników platformy, a dzieło CD Projekt RED wskoczyło tam na pierwsze miejsce. I to mimo wielu problemów, które do tej pory miała gra i o których chyba wszyscy wiedzieli.

Cyberpunk 2077 najpopularniejszy w PS Store

Cyberpunk 2077 ps4 psstore
Fot. Sony

Cyberpunk 2077 wyleciał z cyfrowego sklepu Sony niedługo po premierze. Gra nie działała na konsolach PlayStation 4 tak, jak powinna, a jej popularność sprawiła, że sięgnęły po nią miliony. I zapewne bardzo dużo osób chciało odzyskać swoje pieniądze, a Sony nie zamierzało robić sobie kłopotu. Cyberpunk 2077 zniknął z PS Store i wrócił tam dopiero 21 czerwca tego roku. Minęło więc pół roku, a w tym czasie CD Projekt RED bardzo mocno starał się o to, by poprawić działanie gry na PlayStation 4. Tytuł trafił więc do PS Store w poprawionej wersji, ale w normalnej cenie (209 złotych).

Zestawienie najpopularniejszych gier w PlayStation Store w czerwcu pokazuje, że Cyberpunk 2077 był tytułem, po który gracze sięgali najczęściej. Zarówno na rynku USA i Kanady, ale także i w Europie. Tytuł CD Projekt RED stał się hitem w PS Store, choć po premierze gracze zarzekali się, że do produkcji już wracać nie zamierzają. Być może fani zaufali w to, że aktualizacje Cyberpunk 2077 faktycznie mocno poprawiły działanie tytułu na PS4. I choć zestawienie na blogu Sony mówi o tytułach na PS4, to niewykluczone, że największe zainteresowanie tytuł wzbudził u posiadaczy PlayStation 5.

Zobacz też: Hitman i Crysis na OnePlus 6T?

Gra na konsoli nowej generacji działała o wiele lepiej, choć uruchamiana była w trybie wstecznej kompatybilności. Nie ma jeszcze oficjalnie wersji Cyberpunk 2077 na PS5, ale ta powinna pojawić się w tym roku. Zobaczymy, czy w kolejnych miesiącach Cyberpunk 2077 dalej będzie tak popularny.

Źródło: Sony blog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy