ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Death Stranding Director's Cut PS5 PS4

Death Stranding Director’s Cut zapowiedziane – co przynosi nowa wersja?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Death Stranding Director’s Cut zostało oficjalnie zapowiedziane podczas wydarzenia State of Play. To sytuacja podobna do tej z Ghost of Tsushima, czyli można będzie liczyć na dodatkową zawartość do gry oraz ulepszenia związane z wersją na PS5. I podobnie, jak w przypadku dzieła Sucker Punch, tutaj także nie ma co liczyć na darmową aktualizację z wersji PS4 do PS5, ale dostaje się całkiem sporo nowych rzeczy.

Death Stranding Director’s Cut

24 września pojawi się na rynku Death Stranding Director’s Cut, czyli rozszerzona wersja gry, za którą odpowiada Hideo Kojima. Tytuł spotkał się z dobrym przyjęciem przez fanów, choć dla części z nich był po prostu „symulatorem kuriera”. Wygląda jednak na to, że w nowej wersji będzie to wyglądało trochę inaczej. Death Stranding Director’s Cut doczeka się bowiem nowych broni oraz systemu walki. Do tego dojdą także nowe maszyny czy urządzenia, które pozwolą na szybsze przemieszczanie się po rozbudowanym dla tej wersji terenie. Mają pojawić się także nowe misje i coś, co pozwoli na lepsze zapoznanie się z mocą maszyn, czyli tor wyścigowy. Ma być więc całkiem dużo nowych rzeczy w wersji Director’s Cut, co dobrze podsumowuje jej zwiastun.

Wersja na PlayStation 5 będzie wykorzystywała kontroler DualSense i jego możliwości. Zadbano także o poprawę dźwięku, a gra dostanie dwa tryby (60 klatek na sekundę z 4K (upscaling) oraz natywne 4K z HDR). Będzie można także przenieść zapis gry z wersji PS4 na PS5. A jak to wygląda cenowo? Całkiem przyzwoicie, ponieważ Death Stranding Director’s Cut wyceniono na 219 złotych, a wersję Cyfrową Deluxe na 249 złotych. Posiadacze wersji na PS4 mogą przesiąść się na Director’s Cut za 10 euro (około 45 złotych).

Zobacz też: Polska premiera vivo V21 5G – co ciekawego oferuje nowy smartfon?

Zawartość edycji cyfrowej deluxe

Death Stranding Director's Cut PS5
  • Zawartość CED DEATH STRANDING
  • Nowe kolory strojów w grze
  • Nowe kolory rękawic mocy w grze
  • Nowe opcje kapsuły ŁD w grze
  • Nowe naszywki na plecak grze
  • Cyfrowy minialbum i ścieżka dźwiękowa
  • Zestaw awatarów

Źródło: Sony

Sprawdź najnowsze wpisy