Assassin's Creed Infinity

Nadciąga Assassin’s Creed Infinity – czyżby Ubisoft tworzył grę-usługę?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Assassin’s Creed Infinity zostało potwierdzone przez Ubisoft, choć tak naprawdę to trudno ocenić, co firma potwierdziła. Zanim Ubisoft oficjalnie przyznał się do tego, że istnieje coś takiego, jak Assassin’s Creed Infinity, pojawił się artykuł sugerujący, że firma przymierza się do wypuszczenia gry-usługi. Oznaczałoby to multiplayer i stale dodawaną do produkcji zawartość. Co wiemy na pewno o produkcji.

Assassin’s Creed Infinity – czym będzie?

Assassin's Creed

Jason Schreier na łamach Bloomberg opublikował artykuł o tym, że Ubisoft zamierza zmienić politykę wydawania gier z serii Assassin’s Creed. Ta miałaby iść w stronę większej spójności pomiędzy poszczególnymi grami, a samo Ubisoft miało przygotowywać się do stworzenia platformy online. Mowa o czymś, co nazywa się grą-usługą, czym ostatnio było Marvel’s Avengers. Innymi słowy, otrzymujemy zawartość dostępną w sieci, która ma być stale rozwijana przez developerów. Nowe zadania czy obszary do eksploracji. I wygląda na to, że w tekście Schreiera było sporo prawdy.

Ubisoft przyznał bowiem, że istnieje projekt, który wstępnie nazwano Assassin’s Creed Infinity i ten będzie w najbliższych latach mocno rozwijany. Czym jednak jest w rzeczywistości nie ujawniono. Można podejrzewać, że faktycznie Ubisoft pracuje nad grą-usługą, ale zanim ta pojawi się na rynku, mogą minąć jeszcze całe lata. Jednak w Ubisoft zaszły pewne zmiany, które wpłyną na to, jak będzie powstawał nowy projekt.

Zobacz też: Data premiery Test Drive Unlimited Solar Crown w końcu podana do wiadomości.

Pandemia sprawiła, że prace nad nowymi grami wymagały dużo więcej wysiłku, niż wcześniej. Dlatego też nowe gry z serii Assassin’s Creed powstawały będą trochę inaczej. Powstanie coś, co można nazwać cross-studiem, by ułatwić pracę. Marc-Alexis Côté będzie producentem wykonawczym nowej odsłony i będzie kierował zespołami Ubisoft Montreal i Ubisoft Quebec. Produkcje Assassin’s Creed Infinity będzie nadzorował Julien Laferrière z Ubisoft Montreal. Jonathan Dumont i Clint Hocking zostaną dyrektorami kreatywnymi, którzy będą nadzorować zespoły w Ubisoft Quebec i Ubisoft Montreal.

Źródło: Ubisoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy