Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming dla wszystkich – granie w chmurze na wyższym poziomie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Xbox Cloud Gaming, czyli usługa Microsoftu pozwalająca na grę w chmurze, stała się właśnie bardziej dostępna. Firma oświadczyła, że wchodzi w nowy dla siebie etap, by granie stało się jeszcze prostsze. Niezależnie od tego, na jakim sprzęcie chce korzystać z usługi. I widać, że Microsoft planuje dotrzymać danego słowa.

Xbox Cloud Gaming dostępne dla wszystkich

Microsoft wyciąga wnioski z tego, jak potoczyła się jego walka z Sony o dominację na rynku konsol. Debiut Xbox Series X|S pokazał, że nie chodzi tylko o mocne „bebechy”, ale przede wszystkim o różnorodność. Dostęp do ogromnej bazy gier w ramach usługi Game Pass to potwierdza. Tam ciągle pojawiają się nowe produkcje, ale Microsoft na tym nie poprzestał. Rozwijał także usługę Xbox Cloud Gaming, czyli pozwalającą na odpalanie gier w chmurze. Do tej pory można było ją testować, ale ten etap firma ma mieć już za sobą.

Xbox Cloud Gaming dostępne jest już bowiem na komputerach PC z systemem Windows 10, ale także na sprzętach Apple oraz tych z systemem Android na pokładzie. W przypadku sprzętów Apple wymagana jest jedynie przeglądarka Safari, a na PC-tach można korzystać z Microsoft Edge czy Google Chrome. Oczywiście by cieszyć się z grania w chmurze, wymagane jest dobre łącze internetowe. Trzeba być także subskrybentem usługi Xbox Game Pass Ultimate. Jeżeli ktoś chce wypróbować działanie usługi, powinien udać się na stronę xbox.com/play, gdzie Microsoft wyjaśnia krok po kroku, co należy zrobić.

Zobacz też: Powraca kultowa gra – czym będzie Contra Returns?

Usługa Microsoftu doczekała się także jeszcze jednej ważnej zmiany. Gry w Xbox Cloud Gaming będą teraz uruchamiane nie na konsolach Xbox One, ale na specjalnie przygotowanych wersjach Xbox Series X. Oznacza to, że produkcje będą działały lepiej i szybciej. Mają także oferować rozdzielczość 1080p oraz 60 klatek na sekundę.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy