Najlepsze zapowiedzi E3 2021 gry

Najlepsze zapowiedzi z targów E3 2021 – na co warto czekać w najbliższych miesiącach

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Jakie były najlepsze zapowiedzi gier z zakończonych niedawno targów E3 2021? To będzie subiektywny tekst, bo i trudno, żeby był inny. Nowych produkcji zapowiedziano bardzo dużo, a największym wygranym całej konferencji zdaje się być Microsoft. Firma zapowiedziała bardzo dużo tytułów, z których większość trafi do ich usługi Game Pass w dniu premiery. Co nie oznacza, że na innych platformach nie będzie w co grać.

Najlepsze zapowiedzi z targów E3 2021

Najlepsze zapowiedzi E3 2021 gry

Organizatorzy całych targów także uważają, że to konferencja Xbox i Bethesdy była tą najciekawszą ze wszystkich. I choć nowych produkcji nie zapowiedziano tam zbyt wiele, to jednak mogliśmy z bliska przyjrzeć się kilku naprawdę dobrze zapowiadającym się tytułom. Zdecydowanie będzie na co czekać w ciągu najbliższych miesięcy, choć w tekście pojawią się także produkcje, które swoją premierę będą miały o wiele, wiele później. To jednak gry, które mogą na nowo zdefiniować konkretną markę i dlatego znalazły się w zestawieniu. Jeżeli śledziliście targi, dajcie nam znać w komentarzach, które zapowiedzi z E3 2021 są dla Was najlepsze i na co najbardziej czekacie.

Zobacz też: realme GT 5G – wydajność kontra cena.

Warto także dodać, że całe targi E3 2021 były w tym roku mocno… zachowawcze. Developerzy wprawdzie pokazywali nowe tytuły, ale z drugiej strony brakowało trochę takiej okołotargowej magii. Owszem, wydarzenie odbywało się online, więc to także miało wpływ na odbiór i to, jak podchodziło się do prezentacji. Jednak wiele tytułów, które pokazano na E3 2021 warto mieć na uwadze. Oto, najlepsze zapowiedzi z targów E3 2021.

Elden Ring

Elden Ring to jeden z tych tytułów, o którym mówiło się od bardzo dawna. Jednak dopiero pierwsze spojrzenie na nową produkcję od FromSoftware rzuciło trochę światła na ich grę. Ta zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a z pewnością taka będzie dla tych, którzy od gier wymagają więcej. FromSoftware słynie z tego, że przygotowuje produkcje wymagające. Ponoć Elden Ring ma mieć też trochę łatwiejszy poziom trudności, ale to okaże się dopiero w praktyce. Na tytuł przyjdzie nam jeszcze odrobinę poczekać, ponieważ ten zadebiutuje na początku przyszłego roku (21 stycznia 2022). Wtedy też przeniesiemy się do otwartego świata, który przetestuje nasze zdolności oraz cierpliwość. Pierwszy zwiastun Elden Ring pokazuje, że zdecydowanie warto na ten tytuł czekać.

Battlefield 2042

Choć osobiście nie jestem fanem serii, to trudno przemilczeć Battlefield 2042. Produkcja zapowiada się bowiem wyjątkowo… efektownie. Zrezygnowano z trybu single player na rzecz rozgrywki w sieci i to może być bardzo dobra decyzja. Na PC-tach oraz konsolach nowej generacji na mapie będzie mogło być naraz aż 128 graczy. Podczas targów E3 2021 zobaczyliśmy nie tylko zwiastun gry, ale także fragment rozgrywki. I to on pokazuje, że Battlefield 2042 będzie tytułem, gdzie trudno będzie się nudzić. Ogromne mapy, zmieniające się warunki atmosferyczne i masa akcji. Tytuł pojawi się na rynku już 22 października tego roku, więc nie trzeba będzie na niego zbyt długo czekać.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Zmieniamy platformę na Nintendo Switch. Wprawdzie Japończycy zapowiedzieli także Mario + Rabbids: Sparks of Hope, Mario Party Superstars czy Metroid Dread to jednak nowa Zelda wywołała największe poruszenie. Na zapowiedzi możemy zobaczyć kilka nowych scen i fragmentów rozgrywki, choć dalej nie podano daty premiery. Nintendo dawkuje informacje i zdaje się, że nie zamierza brać udziału w wyścigu developerów. Konsekwentnie robi swoje i udaje im się to naprawdę dobrze. Spodziewaliśmy się prezentacji nowej wersji konsoli, ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać. Za to nowa Zelda prezentuje się bardzo interesująco.

Trek to Yomi

Polski akcent na E3 2021, czyli nowa produkcja od Flying Wild Hog. Widać, że może spodobać się wszystkim miłośnikom Ghost of Tsushima oraz tematów związanych z Japonią. Jest też oryginalnie i co chyba najważniejsze, tajemniczo. Tak, na Trek to Yomi zdecydowanie warto czekać, choć tytuł pojawi się dopiero w 2022 roku.

A Plague Tale: Requiem

Kontynuacja jednej z gier, która była wielką i pozytywną niespodzianką. Po raz kolejny zostaniemy przeniesieni do średniowiecznej Europy, a i szczury panoszące się wtedy na ulicach, staną nam na przeszkodzie w drodze do celu. Produkcja pojawi się w dniu premiery w usłudze Xbox Game Pass, ale zagrać w nią będą mogli także posiadacze PlayStation 5 oraz Nintendo Switch (dzięki streamingowi). O tym, jak to wyszło, przekonamy się w 2022 roku.

Na co jeszcze warto czekać?

To tylko cześć z zapowiedzi gier z E3 2021, na które warto czekać. Na targach mogliśmy spojrzeć także na S.T.A.L.K.E.R. 2 czy w końcu na Starlink. Ten ostatni doczekał się krótkiej zapowiedzi, ale to będzie bardzo ważny tytuł dla Bethesda. Ma bowiem otwierać nowy rozdział w historii firmy, a sam Starlink ma być początkiem całej nowej serii. Zobaczymy, jak wyjdzie to w rzeczywistości. Bardzo ciekawie zapowiada się także Forza Horizon 5 czy Rainbow Six Extraction. Trudno też zapomnieć o Avatar: Frontiers of Pandora. Będzie w co grać.

Źródło: E3 2021 / YouTube

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy