aktualizacja 1.23 cyberpunk 2077 PC Xbox PS4

Nowa aktualizacja Cyberpunk 2077 – co przynosi patch 1.23?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Patch 1.23 to nowa aktualizacja dla Cyberpunk 2077, która dostępna jest na wszystkie platformy, na których ukazała się gra. Mowa tutaj zarówno o konsolach Xbox i PlayStation, jak i wersji na komputery osobiste oraz platformę Steam. Zmian, jak to zazwyczaj bywa, jest dość sporo. Gracze mogą już pobierać aktualizację i sprawdzać, czy tytuł działa już lepiej. Co nowego przynosi?

Nowa aktualizacja Cyberpunk 2077 – patch 1.23

aktualizacja 1.23 cyberpunk 2077 PC Xbox PS4

Od premiery gry CD Projekt RED minęło już pół roku. Firma nie ustaje w tym, by wprowadzać ulepszenia oraz poprawki, które mają dać graczom to, co zostało im obiecane. Nie inaczej jest i teraz, bo aktualizacja 1.23 wprowadza szereg poprawek. Część z nich dotyczy samych błędów w poszczególnych misjach. Wśród nich wyróżnia się misja „Skok na głęboką wodę”, gdzie poprawiono błędy związane z przechodzeniem przez ściany, strażnikami, którzy nie reagowali na gracza czy tym, że nie dało zbadać się jednego z ciał, a tym samym kontynuować zadania. Takich poprawek jest znacznie więcej i z pewnością kilku graczom „napsuły krwi” podczas rozgrywki.

Zmian i poprawek w zadaniach wprowadzono dość dużo, a ich pełną listę znajdziecie na stronie wydawcy. Jednak CD Projekt RED nie poprzestał tylko na naprawianiu błędów w misjach. Te są łatane praktycznie przy każdej aktualizacji wypuszczanej do gry. Teraz poprawiono również niektóre problemy z efektami wizualnymi. Poprawiono także animację oraz niektóre z systemów rozgrywki. Listę tych zmian znajdziecie poniżej.

Zobacz też: Huawei wprowadza do Polski szereg nowości – Huawei Watch 3 i wersję Pro, ale także słuchawki FreeBuds 4 oraz odświeżonego laptopa.

CD Projekt RED nie ustaje w wypuszczaniu aktualizacji do swojej ostatniej produkcji. Ostatnio poinformowano o tym, że Cyberpunk 2077 w końcu ponownie trafi do PlayStation Store. Tytuł został usunięty z cyfrowego sklepu Sony z powodu dużej liczby błędów oraz masowych zwrotów. To był dla CD Projekt duży cios, bo przecież konsole PlayStation to ogromna baza klientów. Wprawdzie tytuł można było kupić na płycie i normalnie w niego zagrać, to jednak brak cyfrowej dystrybucji musiał się odbić na wynikach sprzedażowych. Te był niższe, niż spółka zakładała, ale i tak gra jest gigantycznym sukcesem. W tym roku doczeka się jeszcze aktualizacji dla konsol nowej generacji (Xbox Series X|S oraz PlayStation 5). Gracze cały czas też czekają na fabularne rozszerzenia do gry. O nich na razie nic konkretnego nie wiadomo, a to także mogłoby wpłynąć pozytywnie na sprzedaż gry.

Rozgrywka

 • Naprawiono błąd, przez który ciało NPC-a zabitego przy kradzieży samochodu utykało w pojeździe.
 • Adam Smasher nie będzie już otrzymywał obrażeń podczas animacji pomiędzy fazami ataku.
 • Naprawiono błąd, przez który zrzucenie ciała NPC-a powodowało zbyt duże zniszczenia.
 • Cyberware Cataresist powinno teraz działać prawidłowo.

Efekty wizualne

 • Naprawiono widmowy wygląd Johnny’ego w różnych misjach.
 • Naprawiono różne problemy związane z przycinaniem ubrań NPC-ów.
 • Naprawiono wygląd skał w Badlandach.

Stabilność i wydajność

 • Liczne poprawki animacji, interfejsu, scen, fizyki i systemów rozgrywki.
 • Wprowadzono ulepszenia w zakresie optymalizacji i zarządzania pamięcią na różnych systemach (co zmniejsza liczbę awarii).
 • Różne poprawki optymalizacji zużycia CPU.
 • Poprawka wykorzystania pamięci i I/O ograniczająca przypadki. pojawienia się identycznych NPC-ów w jednym miejscu, a także poprawiająca streaming.

Poprawki na komputerach PC

 • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał kliknięcie przycisku ulepszenia podczas gry z rozdzielczością 1280×720.
 • Naprawiono błąd, przez który włączenie trybu okna lub pełnoekranowego za pomocą kombinacji Alt+Enter powodowało, że gra przestawała odpowiadać.
 • [Steam] Zmiana ustawień językowych na domyślne spowoduje teraz włączenie języka klienta Steam.
 • Komunikat z prośbą o weryfikację integralności danych gry będzie teraz wyświetlany, gdy wykryte zostaną niepełne lub uszkodzone dane.

Poprawki na konsolach Xbox

 • Naprawiono błąd, przez który wylogowanie się podczas wygaszania sceny mogło doprowadzić do częściowej braku odpowiedzi ze strony gry.
 • Naprawiono błąd, przez który menu pauzy otwierało się samoczynnie po szybkim wyłączeniu przewodnika konsoli Xbox i menu pauzy.

Źródło: Cyberpunk.net

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy