ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadciąga ochłodzenie – twórcy Frostpunk zapowiadają nową produkcję

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Twórcy Frostpunk i This War of Mine, czyli 11 Bit Studios, zapowiedzieli swoją nową produkcję. Może zapowiedzieli to duże słowo, bo doczekaliśmy się raptem bardzo krótkiego teasera i to jeszcze bez żadnych szczegółów odnośnie samej gry. Wiemy za to, kiedy studio ujawni więcej informacji, ale możemy już oczekiwać czegoś wyjątkowego.

Twórcy Frostpunk – nowa gra i… ksiażka

O samej grze wiadomo niewiele. Studio nie zdradziło nawet jej tytułu, ale to powinno nastąpić 12 sierpnia. Wtedy też zaplanowano pokaz produkcji i powinniśmy dowiedzieć się o niej więcej. Teraz pozostaje jedynie jej krótki, ale rozbudzający wyobraźnie opis: „Pustkowie przykryte kołdrą śniegu wydaje się ciche, spokojne, uśpione, jakby wiatr był jego kołysanką. Jednak szkarłatne blizny wyznaczają pole bitwy o rzeczy tak cenne, że warto dla nich zerwać sojusze”. Zapowiedź pokazuje nam, że nowa gra, podobnie jak Frostpunk, będzie osadzona raczej w chłodnych klimatach. Niewykluczone, że mówimy w ogóle o kontynuacji RTS-a, ale to jedynie domysły.

Wokół Frostpunk będzie dziać się sporo interesujących rzeczy. 11 Bit Studios potwierdziło bowiem, że zamierza stworzyć antologię opowiadań, a osobą, która będzie nad nimi czuwała, ma być Jacek Dukaj. To jeden z najlepszych polskich pisarzy science-fiction, którego książki „Lód”, „Inne pieśni” czy „Perfekcyjna niedoskonałość” zna zapewne każdy fan gatunku. W książce pojawią się mikro-powieści, czyli możemy spodziewać się rozbudowanych treści. Całość będzie w języku polskim, ale pojawi się także wersja angielska.

Zobacz też: Battlefield 2042 nie będzie miał kapanii dla pojedynczego gracza.

Nie powiedziano jeszcze, jacy autorzy znajdą się w antologii, ale mają to być nazwiska znane i lubiane. Niedługo powinniśmy dowiedzieć się na ten temat więcej. To sprawia, że kontynuacja Frostpunk staje się coraz bardziej prawdopodobna. Do prezentacji jeszcze trochę czasu zostało, ale może studio wcześniej coś jeszcze na temat nowej gry udostępni. Trzeba czekać.

Źródło: 11 Bit Studios

Sprawdź najnowsze wpisy