ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nintendo przeprojektuje Switcha

Powstaną gry na podstawie serii „Kajko i Kokosz” na Nintendo Switch

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Gry

Posiadacze konsol Nintendo Switch mogą w niedalekiej przyszłości spodziewać się gier na podstawie komiksów Kajko i Kokosz. Spółka RedDeerGames poinformowała dziś, że zawarła umowę licencyjną na przygotowanie gry wideo oraz drugiej produkcji w postaci interaktywnej kolorowanki. RDG może pochwalić się również czteroletnią, wyłączną licencją na produkcje związane z kultową serią komiksów.

Kajko i Kokosz trafią na Nintendo Switch

Zarząd RedDeerGames zawarł umowę licencyjną z Fundacją Kreska im. Janusza Christy na stworzenie gry i interaktywnej kolorowanki. W produkcjach mogą zostać wykorzystane wszelkie wizerunki postaci, zdarzenia, nazwy własne oraz rozwiązania fabularne znane z serii komiksów Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy. RedDeerGames uzyskało wieloletnią, płatną licencję, w tym czteroletni okres licencji wyłącznej na platformę sprzętową Nintendo Switch.

RedDeerGames ma zapewnić środki na produkcję, ekspozycję oraz działania marketingowe związane z tworzonymi tytułami. Twórcy nie zdradzają jeszcze, do jakich gatunków będą należały przygotowywane gry. Z pewnością skorzystają jednak z doświadczenia zdobytego przy pracy nad platformówką 7 Horizons.

Czytaj także: Jeszcze chwila, a gra trafi do chipsów – Cyberpunk 2077 za mniej, niż 80 złotych

Uwielbiana przez najmłodszych interaktywna kolorowanka będzie dostępna jeszcze w tym roku na platformie Nintendo Switch – czytamy w wydanym dzisiaj komunikacie. Gra wideo powinna natomiast ukazać się w ciągu roku od podpisania umowy licencyjnej. Tytuł będzie można kupić w formie cyfrowej, m.in. poprzez Nintendo eShop. Część przychodów ze sprzedaży RedDeerGames będzie przekazywać licencjodawcy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy