Dying Light 2 Stay Human data premiery

Data premiery Dying Light 2 i krwawy zwiastun nowej gry Techlandu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Data premiery Dying Light 2 nie jest już tajemnicą. Techland w końcu powiedział oficjalnie, kiedy możemy spodziewać się następcy ich hitu. Wprawdzie na produkcję przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy, to wygląda na to, że jest na co czekać. I okazało się, że nowy tytuł zadebiutuje także na konsolach starszej generacji, a nie tylko na PC-tach oraz PlayStation 5 czy Xbox Series X|S. To doskonała wiadomość dla fanów, którzy jeszcze nie mają next-genów lub nie zdążyli ich kupić.

Data premiery Dying Light 2

Data premiery Dyingh Light 2 została ustalona na 7 grudnia 2021 roku (tytuł przesunięto na 2022 rok). Produkcja Techlandu pojawi się więc prawie rok po premierze Cyberpunk 2077, który miał być jednym z największych hitów od polskiego studia, ale poszło trochę inaczej, niż sobie to wyobrażano. Czy firma z Wrocławia ma szanse na to, by w takiej sytuacji wyjść „na prowadzenie”? Cóż, CD Projekt RED jest ogromną firmą, ale zainteresowanie produkcją Techlandu także jest gigantyczne. Na kontynuację Dying Light czekamy już ładnych kilka lat, a ostatni prawdziwy materiał z niej otrzymaliśmy w… 2019 roku. Techland się nie śpieszył, nie obiecywał niestworzonych rzeczy, a po prostu tworzono grę.

I nowy fragment rozgrywki pokazuje, że chyba warto było czekać na Dying Light 2: Stay Human. Akcja gry dzieje się 15 lat po pierwszej części, więc bardzo dużo się zmieniło w całym świecie. Twórcy posługują się tutaj stwierdzeniem „współczesne wieki ciemne”, co jest nawiązaniem do czasów historycznych. I patrząc na to, jak prezentuje się Harran, chyba mają rację. Wiele wątpliwości rozwiewa także nowy zwiastun Dying Light 2, który pokazuje, czego gracze mogą się spodziewać. W sklepie PlayStation Store można już zamawiać produkcję, która pojawiła się w trzech wersjach. Zwykła gra w wersji cyfrowej wyceniona została na 269 złotych (PS5), wersja Deluxe na 329 złotych, a Ultimate na 419 złotych. Kupując grę przed premierą, dostanie się także strój „Reload”, skórkę broni „Reload” oraz skórkę paralotni „Reload”. Pojawi się także wersja kolekcjonerska gry, gdzie gracze będą mogli ozdobić swoje pokoje wyjątkową figurką z Dying Light 2.

Zobacz też: Wiadomości Google doczekają się ciekawej funkcji, choć już nie takiej nowej.

Opis fabuły Dying Light 2

Ponad dwadzieścia lat temu walczyliśmy z wirusem w Harranie. Przegraliśmy. Teraz, w Mieście, przegrywamy ponownie. Konflikt podzielił jedną z ostatnich wielkich osad, a cywilizacja cofnęła się do wieków ciemnych. Mimo to nadzieja nas nie opuszcza… Jesteś wędrowcem dzierżącym moc, dzięki której możesz zmienić losy Miasta. Jednak twoje nadzwyczajne zdolności mają swoją cenę. Przeszłość pozostawiła w tobie niejasne wspomnienia, których nie jesteś w stanie rozszyfrować, a droga ku prawdzie wiedzie cię w sam środek wojny. Doskonal swoje umiejętności, bo, żeby pokonać wrogów oraz zyskać sojuszników, będziesz potrzebować zarówno siły, jak i sprytu. Odkryj mroczne sekrety tych, którzy są u władzy, wybierz, po której stronie chcesz stanąć i stwórz swoje przeznaczenie. Jednak bez względu na to, dokąd zaprowadzą cię twoje czyny, musisz pamiętać o jednym – pozostań człowiekiem.

Dying Light 2: Stay Human – opis z PS Store

Dying Light 2 Stay Human PS5 Deluxe Editon (PS5)

 • Podstawowa wersja gry.
 • Nowa historia w postaci DLC.
 • Specjalne breloki do broni.
 • Strój i skórka broni „Legendary”.
 • Skórka paralotni „Legendary”.
 • Tapety gotowe do druku.
 • Cyfrowy komiks.
 • Cyfrowy artbook.
 • Cyfrowa ścieżka dźwiękowa z gry.

Dying Light 2 Stay Human PS5 Ultimate Edition (PS5)

 • Edycja Deluxe.
 • 2-godzinny bonus do PD nocą.
 • Tapety gotowe do druku.
 • Cyfrowy komiks.
 • Materiały rzemieślnicze.
 • Rozszerzenie w postaci 2 dodatkowych historii, które zostanie wydane w miesiącach po premierze gry.

Warto czekać na Dying Light 2?

Na to pytanie gracze muszą odpowiedzieć sobie sami, ale widać, że Techland przyłożył się do roboty. Gra na zapowiedzi wygląda naprawdę bardzo dobrze, ale też przypadek Cyberpunk 2077 sprawia, że warto poczekać z otwieraniem szampana do samej premiery. Trzeba mieć też nadzieję, że Techland nie zdecyduje się na to, by przekładać premierę Dying Light 2, bo fani czekają na nią już naprawdę długo. Oczywiście lepiej dostać tytuł dopracowany, niż taki, który będzie niegrywalny, więc nawet jeżeli coś się opóźni, teraz nikt nie będzie miał tego Techlandowi za złe. Co sądzicie o nowym materiale? Czekacie na produkcję?

Źródło: Techland / Twitter / YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy